1. SPIDER'S WEB
  2. Operatorzy
  3. Tech
  4. Technologie

Mapka zasięgu 5G w sieci Play - sprawdź, czy możesz już skorzystać z fioletowej sieci 5. generacji

Fioletowy operator podobnie, jak trójka jego konkurentów, oferuje już sieć 5. generacji. Sprawdziliśmy, jak prezentuje się mapa zasięgu 5G w Play.

play abonament 5G

Co prawda odwołano ostatnio prezesa UKE i tzw. aukcja 5G nie doszła do skutku, przez co teraz nie wiadomo nawet, czy w ogóle się takowa odbędzie, ale polskie telekomy nie zasypują gruszek w popiele. Wszyscy czterej operatorzy infrastrukturalni z naszego kraju ruszyli z siecią 5. generacji na częstotliwościach wykorzystywanych do tej pory na potrzeby LTE.

Pierwszą firmą, która udostępniła 5G w Polsce, okazał się Plus, który wykorzystał do tego częstotliwości z pasma 2600 MHz. Zawtórowali mu już konkurenci w postaci OrangePlay oraz T-Mobile, którzy uruchomili swoje sieci 5. generacji w paśmie 2600 MHz. Różnią się one zarówno parametrami, listą wspieranych sprzętów, jak i zasięgiem.

mapka zasiegu 5g play 1 polska

Mapka zasięgu 5G w Play

Mapki zasięgu sieci 5. generacji w naszym kraju przygotował w ostatnim czasie portal speedtest.pl, ale opierały się one o wydane zezwolenia na budowę, których Play otrzymał ich 971 w paśmie 2100 MHz i 16 w paśmie 1800 MHz co uczyniło z niego lidera. Pokazują one, gdzie 5G jest lub gdzie znajdzie się w najbliższej przyszłości.

Telekomy dzielą się jednak sami informacjami o tym, gdzie już teraz można skorzystać z ich usług. Niedawno przyjrzeliśmy się mapkom zasięgu Plusa i Orange’a, a teraz sprawdziliśmy jak radzi sobie z pokryciem zasięgiem 5G najważniejszych miast w Polsce fioletowy telekom, który chwali się zasięgiem sieci 5. generacji w aż 53 miejscowościach.

5G w Play — Warszawa

mapka zasiegu 5g play 2 warszawa

5G w Play — Trójmiasto

mapka zasiegu 5g play 3 trojmiasto

5G w Play — Kołobrzeg

mapka zasiegu 5g play 4 kolobrzeg

5G w Play — Ustka

mapka zasiegu 5g play 5 ustka

5G w Play — Wrocław

mapka zasiegu 5g play 6 wroclaw

5G w Play — Jelenia Góra

mapka zasiegu 5g play 7 jelenia gora

5G w Play — Toruń

mapka zasiegu 5g play 8 torun

5G w Play — Kraków

mapka zasiegu 5g play 9 krakow

5G w Play — Zakopane i Nowy Targ

mapka zasiegu 5g play 10 zakopane nowy targ

5G w Play — Szczyrk

mapka zasiegu 5g play 11 szczyrk

5G w Play — Giżycko

mapka zasiegu 5g play 12 gizycko

5G w Play — Mrągowo

mapka zasiegu 5g play 13 mragowo

5G w Play — Augustów

mapka zasiegu 5g play 14 augustow