REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Koronawirus

Stany Zjednoczone opuszczają WHO. Trump zapowiedział też kolejne restrykcje wobec chińskich firm

Donald Trump przeszedł od słów do czynów i poinformował, że Stany Zjednoczone kończą swoje relacje ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO).

Stany Zjednoczone opuszczają WHO. Trump kontynuuje wojnę z Chinami
REKLAMA
406 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

- Dzisiaj będziemy kończyć nasze relacje z WHO - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych. Amerykanie przekazują organizacji 400 mln dol rocznie. Pieniądze te mają zostać przekierowane na inne cele związane z ochroną zdrowia.

Trump od kilku tygodni groził wyjściem z WHO.

Dzisiejsza deklaracja opiera się na tym, co już słyszeliśmy z ust Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych powtarza, że WHO pomogła Pekinowi zataić prawdę na temat pandemii koronawirusa. Trump od tygodni powtarza, że Światowa Organizacja Zdrowia jest zależna od Chin.

Podczas dzisiejszej konferencji Białego Domu usłyszeliśmy niemal to samo. Trump stwierdził, że WHO była „skutecznie kontrolowana przez Pekin”.

Stany Zjednoczone rozpoczynają kolejny etap wojny z Chinami. Dostanie się chińskim firmom.

To nie koniec zapowiedzi. Prezydent Stanów Zjednoczonych poinformował również, że wyda nakaz ochrony amerykańskich badań naukowych przed szpiegowaniem ze strony Państwa Środka. Specjalna grupa robocza ma ocenić zagrożenia ze strony chińskich przedsiębiorstw obecnych na amerykańskim rynku. Co więcej, mają zostać wprowadzone wobec nich restrykcje.

- Oszukali Stany Zjednoczone, jak nikt wcześniej - tak Donald Trump mówił dziś o Chinach.

Trump od miesięcy prowadzi zimną wojnę z Chinami. Jednym z jej przejawów są obostrzenia wobec Huaweia. Kilka tygodni temu pojawił się nowy zakaz. Producenci półprzewodników korzystający ze sprzętu lub oprogramowania stworzonego w Stanach Zjednoczonych, nie mogą dostarczać swoich rozwiązań bez pozwolenia Waszyngtonu.

W połowie maja Donald Trump przedłużył zakaz współpracy z Huaweiem i ZTE.

REKLAMA

Nałożony wcześniej ban, który doprowadził do tego, że chiński producent nie może oferować usług Google w swoich smartfonach, został przedłużony do maja przyszłego roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA