1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Od juniora do seniora. #ITwKoronie doradza, gdzie szukać pracy w dobie kryzysu

#ITwKoronie pokazuje, że firmy mają apetyt na więcej. To miejsce dla specjalistów IT, gdzie poznają firmy, których nie zatrzymała pandemia koronawirusa.

Praca zdalna w kawiarniach

IT to jedna z najmniej dotkniętych przez koronawirus branż. Specjaliści już dawno mogli pracować zdalnie i „dowozić projekty” w domowych zaciszach. Transformacja przebiegła nad wyraz sprawnie, dzięki czemu lwia część sektora wciąż świetnie sobie radzi i ani myśli o zwolnieniach czy nawet zamrożeniu rekrutacji. Są takie firmy, gdzie zapotrzebowanie na ekspertów IT wzrosło.

Jak znaleźć bezpieczne miejsce na mapie IT koronawirusa w Polsce?

Temu służy akcja #ITwKoronie.

Chcemy pokazać przykłady pracodawców, którzy pomimo nadchodzącego kryzysu dobrze radzą sobie w obecnych realiach – wyjaśnia Michał Paluch, product owner w Bulldogjob.pl.

Jeśli więc masz doświadczenie w IT i szukasz nowej pracy, to bardzo dobrze trafiłeś. Na stronie znajdziesz firmy, których kondycja nie osłabła w okresie pandemii. Nowe zatrudnienie mogą znaleźć programiści, testerzy, architekci, administratorzy, analitycy, konsultanci, managerowie, developerzy, juniorzy, seniorzy – dwoma słowami: cała branża.

Pracę oferują: Luxoft, Orange, Link4, Pentacomp i BGK.

Żadnej z tych marek pewnie nie trzeba przedstawiać, ale – gwoli ścisłości – przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Orange

Orange inwestuje w badania i rozwój nowych technologii, i przeznacza na te cele miliony złotych. Dzięki nim Orange Labs nie tylko nie przeoczy nowych trendów, ale może je wyznaczać. Kto może tu szukać pracy? Eksperci IT, którzy zarządzają projektami na każdym ich etapie, w zależności od umiejętności oraz doświadczenia.

LINK4

LINK4 - chce wyznaczać kierunki dla ubezpieczeń przyszłości. Wspiera ich w tym technologia, rozwiązania data lake, zaawansowana inżynieria danych, a nawet roboty.  Tworzą zwinne zespoły wokół produktów, aby dostarczać największą wartość, wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania IT.

LINK4 to pracodawca, któremu można zaufać, świadczą o tym chociażby ostatnie nagrody, jak Great place to work 2019 czy Best Quality Employer 2020.

BGK

Jeszcze dłużej, bo od 1924 roku, towarzyszy nam Bank Gospodarstwa Krajowego, który sam siebie tytułuje mianem banku z misją. Wspiera inicjatywy społeczne i inwestycje w Polsce i Unii Europejskiej. Spina współpracę pomiędzy biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi. Jeśli zdecydujesz się wysłać swoją aplikację do BGK, z pewnością będziesz pracować nad projektami o strategicznym znaczeniu.

LUXOFT

Luxoft dostarcza oprogramowanie i innowacyjne rozwiązania technologiczne dla klientów na całym świecie. Zatrudnia ponad 13 tysięcy specjalistów w 22 krajach na 5 kontynentach. W Polsce biura Luxoftu zlokalizowane są w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

Pentacomp

Piątym partnerem jest Pentacomp, który specjalizuje się w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań IT. Firma zajmuje się także utrzymaniem, serwisowaniem systemów i doradztwem dla największych przedsiębiorstw. Jeśli chcesz dołączyć do ich zespołu, to warto zapamiętać hasło: Think. Feel. Innovate, czyli myślimy, czujemy i pracujemy nad innowacjami.

A co jeśli nie znajdziemy idealnej dla siebie oferty?

W końcu może się tak zdarzyć, że nasze kwalifikacje nie wpasują się idealnie w wylistowane wymagania. Nic jednak straconego. Serwis udostępni nową funkcję spontanicznych aplikacji, którymi będziemy mogli powiadomić pracodawców, że chcemy u nich pracować. To impuls wysyłany do firmy przez osobę zainteresowaną nawiązaniem współpracy. Spontaniczna aplikacja to zaoszczędzenie czasu na szukaniu oferty czy opisu pracy.

#ITwKoronie pomaga potrzebującym.

Organizatorzy akcji, portal Bulldogjob, przekaże w imieniu partnerów 10 tys. zł na ogólnopolską zbiórkę na walkę z COVID-19. Skoro bowiem IT ma się dobrze, to warto pomóc innym sektorom, które teraz wystawiane są na próbę. Dołożyć się może każdy. Jak do tej pory zebrano blisko 26 mln zł.

* Partnerem artykułu jest Bulldogjob.

Lokowanie produktu