REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus

Tani i skuteczny płyn do dezynfekcji pojawi się w Biedronce

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w polskiej sieci sklepów Biedronka już wkrótce pojawi się płyn do dezynfekcji produkowany przez firmę Venol.

Płyn do dezynfekcji pojawi się w sieci sklepów Biedronka
REKLAMA
505 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W Biedronkach pojawią się dwa rodzaje płynu: płyn wirusobójczy, przeznaczony do dezynfekcji powierzchni i płyn do dezynfekcji rąk. Różnica pomiędzy tymi dwoma produktami to domieszka gliceryny farmaceutycznej do płynu dezynfekującego ręce:

  • Venol Viroff płyn do dezynfekcji powierzchni: 70 proc. całkowicie skażonego alkoholu etylowego + 30 proc. wody
  • Venol Viroff płyn do dezynfekcji rąk: 70 proc. całkowicie skażonego alkoholu etylowego + 27 proc. wody + 3 proc. gliceryny farmaceutycznej.

Oba środki sprzedawane będą w 4-litrowych pojemnikach. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że ich cena ma oscylować w granicach 80 zł (tj. 20zł/litr), co jest bardzo atrakcyjną ceną, na tle ofert konkurencji.

Skuteczność potwierdzona przez WHO

Płyny do dezynfekcji na bazie alkoholu to sprawdzony i polecany przez WHO sposób na pozbycie się cząsteczek wirusa. Najlepszym pomysłem i sprawdzoną rutyną będzie dezynfekowanie rąk po każdym powrocie do domu.

Środki bazujące na alkoholu w przypadku neutralizowania wirusów sprawdzają się o wiele lepiej, niż np. te oparte na chlorku benzalkoniowym. Po zdezynfekowaniu rąk, warto umyć je jeszcze ciepłą wodą z mydłem i na sam koniec natłuścić (o czym pewnie już wiecie).

Nie polecam z kolei nadmiernego rozcieńczania płynu z Biedronki. Badania pokazały, że minimalne stężenie alkoholu, radzące sobie z cząsteczkami wirusa to ok. 30 proc. Przy czym im materię wirusową potraktujemy silniejszym stężeniem, tym neutralizacja nastąpi szybciej i pewniej.

REKLAMA

Dostępność środków dezynfekujących w Biedronce

Do końca tygodnia płyny dezynfekujące mają być dostępne w Biedronkach w całej Polsce. Warto również dodać, że będą produkowane w Polsce.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA