REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus

Brazylia: „mamy skuteczny lek na koronawirusa”. Weryfikacja i dalsze testy w maju

Pojawiło się światełko nadziei dla naszej cywilizacji. W najbliższych dniach mają ruszyć pierwsze testy brazylijskiego leku na COVID-19, który według wstępnych szacunków ma blisko stuprocentową skuteczność.

Brazylia twierdzi, że ma lek na koronawirusa. Pierwsze testy w maju
REKLAMA
213 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Setki tysięcy chorych i zmarłych, gospodarka w zapaści – to najważniejsze, choć nie wszystkie efekty globalnej epidemii COVID-19. Wyczekujemy leku jak zbawienia, choć mówiło się do tej pory, że przyjdzie nam czekać jeszcze wiele długich miesięcy. Przełom, być może, nastąpił w Brazylii.

Tamtejszy szef resortu nauki i technologii ogłosił, że nowy i opracowany w kraju preparat we wstępnych testach wykazuje 94-procentową skuteczność w zwalczaniu groźnego koronawirusa. Warto przy tym podkreślić, że to dane wstępne i wymagające starannej weryfikacji.

Lek na COVID-19 z Brazylii. Czy jesteśmy bliżej zakończenia epidemii koronawirusa?

Według wstępnych badań, brazylijski lek jest nie tylko skuteczny, ale też powoduje występowanie bardzo niewielu skutków ubocznych. Pełne nadziei brazylijskie władze już szykują się do dalszych badań leku. Zostanie on testowo wprowadzony w siedmiu szpitalach w tym kraju na próbie 500 zainfekowanych osób. Program badawczy ma ruszyć w przyszłym miesiącu.

REKLAMA

W Brazylii według danych z 2018 r. mieszka 209,5 mln osób. Od początku epidemii na COVID-19 w tym kraju zmarło 1760 osób, zaraziło się ponad 29 tys. W momencie oddawania tego tekstu do publikacji liczba chorych w Polsce przekroczyła 8 tys., a 318 osób zmarło.

Epidemia koronawirusa to nie tylko śmiertelne zagrożenie dla milionów. To również wstrzymana gospodarka, co zdaniem ekspertów może już lada moment wywołać na skutek nędzy i depresji kolejną falę zgonów, niezwiązanych bezpośrednio z chorobą COVID-19. Desperacko potrzebujemy leku i szczepionki i z ogromną nadzieją będziemy wyczekiwać rezultatów brazylijskich badań.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA