Koronawirus  / News

Otwarcie nowego salonu Xiaomi bez wyczekiwanych promocji. Koronawirus pokrzyżował plany

Miała być promocja na sprzęty Xiaomi, ale nie ma co liczyć na zniżki. Firma nie chce, aby na otwarcie nowego salonu Mi Store przyszły tłumy.

Wczoraj na naszą redakcyjną skrzynkę wpadła informacja, że w momencie, gdy w kraju zaczyna się epidemia koronawirusa, Xiaomi jak gdyby nigdy nic planuje otwarcie nowego sklepu w Bielsku-Białej. W dodatku z tej okazji zorganizowano promocję, która mogła przyciągnąć do sklepu tłumy.

Nie byłoby to wydarzenie bez precedensu, bo w ubiegłym roku na otwarciu sklepu Xiaomi w warszawskiej Galerii Mokotów miały miejsce dantejskie sceny. Przeceny w sklepie internetowym również cieszyły się ogromną popularnością. Wysłaliśmy do firmy pytania w tej sprawie.

Jeszcze wczoraj Xiaomi nie widziało problemu i czekało na decyzję władz wojewódzkich.

W odpowiedzi na nasze pytania dotyczące akcji promocyjnej otrzymaliśmy komunikat, w którym firma podkreślała, że „galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe są nadal otwarte”. Przedstawiciele dodali jednak, że „w najbliższych dniach” będą „uważnie przyglądać się sytuacji w Polsce”.

Dowiedzieliśmy się wczoraj, że firma zastosuje się do „specjalnych wytycznych dla woj. śląskiego”, jeśli tylko takowe się pojawią. Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy komunikat, że mimo braku takich specjalnych wytycznych dla centrów handlowych, firma rezygnuje z promocji.

Xiaomi przekłada swoją promocję z okazji otwarcia nowego sklepu Mi Store na bliżej nieokreślony termin.

W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że Xiaomi „w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów oraz pracowników, w związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem spowodowanym COVID-19” zdecydowało się… zmienić formułę otwarcia Mi Store w Bielsku-Białej. O odwołaniu otwarcia nie ma bowiem mowy.

Oznacza to, że sklep zostanie otwarty zgodnie z planem 14 marca 2019 r. o godz. 10:00, ale Xiaomi nie planuje już na ten dzień promocji oraz żadnych akcji specjalnych. Te zostały przełożone na bliżej niezidentyfikowaną przyszłość. Czekamy teraz na informację, jaki to będzie dokładnie termin.

Co miało zostać przecenione na promocji Xioami?

Z okazji otwarcia trzeciego autoryzowanego Mi Store w województwie śląskim, a tym samym siedemnastego tego typu sklepu w Polsce, dystrybutor planował przecenić 500 urządzeń:

 • 100 sztuk Xiaomi Mi True Wireless Earbuds White w cenie 99 zł;
 • 100 sztuk Xiaomi Mi Smart Band 4 w cenie 49 zł;
 • 50 sztuk Mi Ionic Hair Dryer w cenie 99 zł;
 • 30 sztuk Ninebot S w cenie 777 zł;
 • 30 sztuk Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner w cenie 699 zł;
 • 30 sztuk Xiaomi Mi Air Purifier 2H w cenie 299 zł;
 • 50 sztuk Xiaomi Redmi Note 8T 4/128GB Moonshadow Grey w cenie 699 zł;
 • 50 sztuk Xiaomi Redmi 7A 2/16 GB Matte Black w cenie 299 zł;
 • 30 sztuk Xiaomi Mi 8 Pro 128GB Transparent Titanium w cenie 899 zł;
 • 30 sztuk Xiaomi Mi 8 Lite 128GB Midnight Black w cenie 799 zł;
 • 20 sztuk Xiaomi Mi Note 10 6/128 GB Midnight Black w cenie 1699 zł.

Nowy sklep Xiaomi zlokalizowany został przy ulicy Mostowej 5 w Bielsku-Białej w Galerii Sfera — a konkretnie na pierwszym piętrze w lokalu 219 pod tym adresem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst