Koronawirus  / News

Efekt koronawirusa: bezkontaktowa dostawa z Pyszne, Paczkomaty otwierane aplikacją, Włochy zbanowane przez Pocztę Polską

Picture of the author

Nie wyślecie rodzinie z Włoch Nintendo Switcha, żeby mieli co robić podczas kwarantanny, nie prześlecie przyjaciołom z Mongolii ryżu z makaronem, żeby mieli co jeść. W każdym razie nie Pocztą Polską. 

Poczta Polska ogłosiła, że nie przyjmuje paczek wysyłanych do tych krajów.

Poczta Polska odmawia obsługi paczek do i z Włoch

Ogłoszenie Poczty Polskiej to wynik odwołania przez linie lotnicze lotów do Włoch. Kraj, który najbardziej w całej Europie ucierpiał z powodu pandemii koronawirusa, został odizolowany, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa na resztę państw. Podobna decyzja nie powinna nikogo przesadnie zaskoczyć, przyjmowanie przesyłek do Chin zostało wstrzymane już w lutym.

Nieco bardziej zaskakujący jest drugi kraj, do którego Poczta Polska wstrzymuje przyjmowanie paczek. Choć na tę chwilę odnotowano tylko 1 wypadek zarażenia koronawirusem w Mongolii, władze tego państwa zareagowały na niego błyskawicznie. Od razu wprowadzono kwarantannę w prowincji, w której pojawił się pierwszy chory, wstrzymano także realizację usług pocztowych w kraju.

Firmy kurierskie mówią, ze są przygotowane

W rozmowie z Rzeczpospolitą przedstawiciele firm kurierskich zapewniali, że śledzą rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce i trzymają rękę na pulsie. Na razie wprowadzają przede wszystkim dodatkowe środki ostrożności zarówno dla dobra swoich pracowników jak i korzystających z ich usług klientów.

Zalecana jest ostrożność, zachowanie odpowiedniego dystansu, unikanie wchodzenia do domów i przestrzeganie zasad higieny. Większość firm deklaruje, że ich pracownicy zostali zawczasu wyposażeni w żele do dezynfekcji.

Paczkomaty otwieraj aplikacją

InPost zaleca, by zamawiać przesyłki do Paczkomatów, a do obsługi urządzenia wykorzystać aplikację, która pozwoli nam nie korzystać z ekranu dotykowego.

Pobierz aplikację InPost Mobile na iOS lub Androida.

Jeśli zamiast do paczkomatu musicie wybrać się na pocztę, może was czekać przykra niespodzianka, część urzędów zmieniła bowiem godziny otwarcia. Przed wyjściem z domu sprawdźcie na stronie Poczty Polskiej informacje o godzinach działania placówek.

Pyszne.pl wprowadza bezkontaktową dostawę

Pyszne.pl ogłosiło, że rozpoczyna bezkontaktową dostawę jedzenia.

Pyszne.pl świadczyć będzie dostawę pozwalającą uniknąć kontaktu fizycznego. Obejmie ona wszystkie restauracje w serwisie. Dostawcy są instruowani, aby dzwonić do drzwi klientów i zostawiać torbę z jedzeniem przed drzwiami.

Aktualne informacje o koronawirusie w Polsce znajdziesz tutaj. Natomiast koronawirusowa mapa Polski dostępna jest tutaj.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst