REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Media
  5. Koronawirus
  6. Gry

Tomb Raider, pół roku Amazon Prime Video, F1 2019 i więcej - te gry i VoD stały się darmowe by ulżyć w pandemii

Twórcy, wydawcy i producenci kultury masowej podejmują inicjatywy mające ulżyć podczas zalecanej izolacji w czasach koronawirusa. Wiele świetnych gier i ofert VoD jest teraz darmowych aby umilić okres pandemii. Oto najciekawsze z nich.

Te gry i oferty VoD stały się darmowe by ulżyć w czasach izolacji
REKLAMA
516 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Tworząc listę najlepszych gier i ofert VoD, które stały się darmowe z powodu pandemii, kierowałem się dwoma kryteriami: atrakcyjnością danego produktu oraz dłuższym okresem darmowego dostępu. Z mojej listy wypadły więc tzw. chwilówki, czyli oferty trwające zaledwie kilka - kilkanaście godzin. Wszystko po to, aby czytana przez was lista była aktualna nie tylko w niedzielę 22 marca, ale także kilka dni, a nawet tygodni później. No więc zaczynamy:

Najlepsze gry, które stały się darmowe z powodu pandemii:

Tomb Raider (PC) - przygody Lary Croft z 2013 r. nawet dzisiaj wyglądają bardzo dobrze. Świetnie zrealizowana gra sprzed 7 lat była wielkim restartem dla serii i marki. Operacja zakończyła się powodzeniem, a Tomb Raider (2013) to jedna z czołowych gier akcji wzbogaconych elementami zręcznościowymi.

Lara Croft and the Temple of Osiris (PC) - wydawca Tomb Raidera zaproponował kompletną zmianę formuły, zamieniając grę zręcznościową w kooperacyjną przygodę do 4 graczy osadzoną w rzucie izometrycznym. Przyjemny tytuł, ale chyba wszyscy spodziewali się czegoś bardziej spektakularnego.

Drawful 2 (PC) - imprezowa gra czerpiąca z klasycznego kalambury. Gracz najpierw decyduje co chce narysować, a następnie oddaje się twórczemu procesowi na komputerze, tablecie lub smartfonie. Inni próbują odgadnąć co znajduje się na cyfrowym płótnie. Żeby było ciekawiej, w Drawful2... nie ma gumki. Rozgrywka może być toczona zarówno z domownikami, jak i przez sieć.

GOAT OF DUTY (PC) - tytuł w zasadzie mówi sam za siebie. Goat of Duty to połączenie absurdalnego symulatora kozy z intensywną strzelaniną sieciową w stylu Call of Duty albo DOOM-a. Uwaga, rewolucyjne rozwiązanie: w grze można udawać martwą kozę, przechytrzając w ten sposób pozostałych rywali. GOATY?

world of tanks war stories

World of Tanks Premium (PC) - chociaż World of Tanks oraz World of Warships to produkcje darmowe, ich wydawca postanowił nagrodzić kontami premium wszystkich graczy chcących wziąć udział w wojennych zmaganiach. Konto zyska status premium na 14 dni. To samo tyczy się World of Tanks Blitz dla Androida oraz iOS.

F1 2019 (PS4, XONE) - Codemasters zamienia oficjalne wyścigi Formuły 1 na grę w pełni darmową. W F1 2019 możemy pograć za darmo przez cały miesiąc, pobierając tytuł jako demo. Zamiast wersji demonstracyjnej otrzymujemy jednak pełen produkt z limitem czasowym wynoszącym 30 dni. W końcu coś dla posiadaczy konsol.

Child of Light (PC) - świetna, baśniowa gra wydawana przez Ubisoft może stać się wasza, kompletnie za darmo i po wsze czasy. Wystarczy, że między 24 i 28 marca dodacie grę do kolekcji, korzystając z dedykowanej w tym celu witryny stworzonej przez wydawcę. Warunek? Wystarczy zalogować się na swoje konto uPlay.

Lemmings (PC) - nasze zestawienie najlepszych gier zamykamy klasycznymi Lemingami wydanymi w 1991 r. Kultowa produkcja jest teraz do zgarnięcia za darmo bezpośrednio z oficjalnego sklepu Microsoftu. Ostrzegam jednak - niektóre perły z lamusa nie są w stanie przetrwać próby czasu. Nawet pomimo wielkich pokładów sentymentu bijących w sercu.

Najlepsze oferty VoD za darmo z powodu pandemii:

amazon prime video screen

Pół roku Amazon Prime Video - Play we współpracy z Amazonem przygotował absolutnie kapitalną ofertę, której klienci innych telekomów mogą wyłącznie pozazdrościć. Oto bowiem każdy abonent sieci Play otrzyma aż sześć miesięcy darmowego dostępu do platformy VoD Amazon Prime Video. Nie trzeba przedłużać umowy ani podpisywać aneksu. Nieźle.

Video Pass we Flex (Orange) za darmo na 14 dni - Video Pass dla oferty Flex to nielimitowany Internet podczas oglądania Netfliksa, HBO GO, YouTube, VOD.pl, WP Pilota oraz Orange TV Go. Dane zużyte na filmy i seriale z tych platform VoD nie będą się liczyć do naszego limitu GB.

REKLAMA

TIDAL bez strat transferu i szybszy Internet w Plusie - co prawda TIDAL to nie platforma VoD, ale warto zaznaczyć, że Plus nie będzie liczył zużycia danych podczas słuchania muzyki za pośrednictwem tego serwisu. Jednocześnie Internet stacjonarny Plusa w technologiach HFC, ETTH i PON zostaje przyspieszony do maksymalnych prędkości, nawet do 1 Gb/s.

Lista będzie systematycznie powiększana

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA