Koronawirus  / News

InPost reaguje na koronawirusa. Dostawy do Paczkomatów w weekendy od teraz za darmo

366 interakcji
dołącz do dyskusji

InPost, czyli firma odpowiedzialna za Paczkomaty, w ramach walki z koronawirusem zadecydowała o udostępnieniu dostaw w weekendy bez dodatkowych opłat.

Jednym z sektorów, który został pandemią koronawirusa dotknięta w bardzo dużym stopniu, jest ten kurierski. Dostawcy paczek mają każdego dnia styczność z wieloma ludźmi. Wystarczy, że zarażą się od jednego z klientów i mogą potem przenieść infekcję na dziesiątki innych, którym będą dostarczać przesyłki.

Firmy kurierskie oraz te od dostaw jedzenia wprowadzają z tego powodu nadzwyczajne środki ostrożności. Obywatele z kolei powinni na ten czas ograniczyć zamawianie paczek przez internet i poczekać, aż sytuacja się nieco uspokoi. Jeśli jednak ktoś potrzebuje czegoś „na wczoraj”, to ma też inną opcję.

Dobrym pomysłem jest zamawianie paczek do Paczkomatów InPost, co pozwala odebrać przesyłkę bez kontaktu z innymi ludźmi.

Jeśli ktoś tylko ma Paczkomat niedaleko domu, może zamówić paczkę do niego i odebrać ją bez korzystania z komunikacji miejskiej i wizyty w urzędzie pocztowym lub parcelshopie w dowolnym wybranym przez siebie momencie — czyli np. już po zmroku. Może to ograniczyć ryzyko zarażenia się wirusem Sars-Cov-2, który prowadzi do choroby COVID-19.

InPost zdaje sobie przy tym sprawę, że ze względu na obawy związane z koronawirusem, obciążenie Paczkomatów, które nie wymagają kontaktu z kurierem, może być w najbliższych dniach i tygodniach znacznie większe niż zwykle. Z tego powodu firma uznała, że im więcej dni w tygodniu będzie dostarczać paczki do swoich maszyn, tym jej klienci będą bezpieczniejsi.

Z tego powodu Paczka w weekend od InPostu rusza już teraz w całej Polsce.

Paczkomaty działają cały tydzień i całą dobę, ale do tej pory dostawy realizowane były tylko od poniedziałku do piątku. O programach pilotażowych dostawy w weekendy mówiło się jednak już jakiś czas temu. Z powodu koronawirusa InPost postanowił przyspieszyć wdrożenie tej usługi na terenie całego kraju.

Od teraz wszyscy chętni będą mogli zamówić przesyłkę do swojego Paczkomatu np. w czwartek, piątek lub sobotę i odebrać ją już w sobotę albo niedzielę — bez spotkania z kurierem, bez wizyty w sklepie. I tak jak docelowo usługa Paczka w weekend ma być dodatkowo płatna, tak aż do 29 marca InPost nie będzie pobierał za nią dodatkowych pieniędzy.

Firma zdecydowała się na taki krok właśnie po to, by nieco rozładować ruch paczkomatowy, zwłaszcza w poniedziałki. Rozłożenie dostaw z pięciu dni na siedem zmniejszy zaś nieco tłok przy Paczkomatach i być może dzięki temu sytuacja nieco szybciej wróci do normy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst