REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Operatorzy
  5. Nauka
  6. Koronawirus

Orange nie chce, żeby seniorzy wychodzili z domu. Odracza płatność faktur osobom 65+

Orange nie chce, żeby seniorzy tłoczyli się w bankach i przedłuża o dwa tygodnie czas na opłacenie rachunków osobom po 65 roku życia. 

Orange odroczenie rachunków dla osób starszych
REKLAMA
101 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Starsze osoby znacznie rzadziej korzystają z bankowości internetowej, niechętnie opłacają rachunki za pomocą mobilnych aplikacji czy używają innych nowomodnych wymysłów. Nad przesyłanie pieniędzy zdalnie przedkładają wizyty w bankach czy na poczcie.

Dwa tygodnie więcej na opłacenie rachunków.

Orange w tym trudnym czasie wychodzi naprzeciw potrzeb seniorów. Firma ogłosiła właśnie, że osoby powyżej 65 roku życia mają płatność faktur odroczoną o dwa tygodnie. Informację o zmianach seniorzy dostaną SMS-em lub na maila podanego w fakturze. Akcja dotyczy rachunków wystawionych między 26 lutego a 14 marca. Czas, od którego naliczane są dwa tygodnie, będzie liczony od daty płatności widocznej na rachunku.

Firma ponadto apeluje o pomoc osobom starszym także w tak banalnych czynnościach, jak opłacanie rachunków. Z pewnością zaradny syn lub wnuczka mogą nauczyć przynajmniej część starszego pokolenia korzystania z bankowości internetowej i wykonywania zdalnie przelewów. O ile na co dzień jest to po prostu rozwiązanie znacznie wygodniejsze, tak w wypadku epidemii chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych najbliższych. W końcu to właśnie dla osób starszych i chorych koronawirus jest najbardziej groźny.

REKLAMA

Firma nie tylko seniorów zachęca do pozostania w domach. Już w zeszłym tygodniu pomarańczowi ogłosili, że w ramach wspierania klientów w ciężkim czasie kwarantanny przygotowali dwie specjalne promocje.

Firma zaoferowała swoim klientom ważną do 31 marca paczkę internetu mobilnego o wielkości 10 GB. Ma ona pomóc pozostać w kontakcie odciętym do siebie rodzinom i przyjaciołom, a także nieco umilić czas, który musimy spędzić w domu. Drugim prezentem od firmy były odkodowane kanały w Orange TV. Do końca miesiąca wszyscy abonenci telewizji kablowej mogą korzystać za darmo z dostępu do ponad 40 kanałów Pakietu Komfort.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA