REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie
  5. Nauka
  6. Koronawirus

Google i Microsoft pomogą polskim uczniom. G Suite i Office 365 dostępne za darmo

Google i Microsoft już zadbają o to, żeby uczniowe i studenci podczas Koronaferii i Koronaliów się nie nudzili. Firmy udostępniają szkołom i uczelniom odpowiednio pakiety G Suite i Office 365 za darmo.

koronawirus koronaferie koronalia g suite google office 365 microsoft nauka zdalna
REKLAMA
294 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Ze względu na trwającą pandemię polski rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół i uczelni wyższych na co najmniej dwa tygodnie. Uczniowie i studenci zostali w domach, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Sars-Cov-2, który powoduje chorobę COVID-19. No, a przynajmniej ze względu na tego nowego koronawirusa powinni teraz w domach siedzieć.

Zamknięcie szkół i uczelni wyższych z powodu koronawirusa to spełnienie marzeń młodych ludzi i… spory problem dla dorosłych.

Zachęcanie pracowników do pracy zdalnej oraz wysłanie uczniów i studentów do domów ma ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji. Nie wszyscy jednak traktują te zalecenia poważnie. Tak jak można się było spodziewać, wielu uczniów i studentów, których zwykle nie sposób przegonić sprzed ekranów, zapragnęło akurat teraz bogatego życia towarzyskiego i chce zwiedzać świat.

Dorośli pracujący zdalnie mają możliwość zająć się pociechami samodzielnie, ale osoby, które nadal uczęszczają do pracy, muszą teraz organizować im opiekę. Dzieciaki zaś zdążyły już określić obecny czas mianem Koronaferii, a studenci nie traktują zagrożenia poważnie. Nie znajdują się w grupie ryzyka i mówią o tych wolnych dniach nonszalancko per Koronalia. No i ich nosi.

koronaferie

Przyznam, że trochę się im dziwię — sam wykorzystałbym te dwa tygodnie niespodziewanego wolnego, by nadrobić zaległości na Netfliksie i zagrałbym teraz w te kilka gier wideo, do których zbieram się od lat. Cieszę się więc, że skoro uczniowie i studenci nie potrafią się zmobilizować od siedzenia w domu, to w utrzymaniu ich na tyłkach pomogą korporacje.

Google i Microsoft zapewnią szkołom darmowy dostęp do pakietów G Suite i Office 365, co pozwoli na zdalną naukę.

Skoro, jak się okazało, wielu dorosłych może teraz zdalnie pracować, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by uczniowe i studenci również uczyli się zdalnie. Zamiast zawieszać edukację na dwa tygodnie całkowicie, nauczyciele szkolni i akademiccy są zachęcani do prowadzenia zajęć przez internet. Tym, którym brakuje narzędzi, z pomocą przychodzą Google i Micorosoft.

REKLAMA

Jak poinformowała kancelaria premiera serwisie Twitter, w związku z przymusowym zamknięciem szkół i uczelni nauczyciele mogą teraz prowadzić zajęcia z uczniami i studentami zdalnie. Aby było to możliwe, w porozumieniu z rządem Google udostępnił bezpłatnie usługę G Suite dla Szkół i Uczelni, a Microsoft —abonament Office 365 w wariancie edukacyjnym.

Mam nadzieję, że szkoły i uczelnie staną teraz na wysokości zadania i zarejestrują się w jednym lub w obu programach, a nauczyciele również będą zdalnie pracować, by ich uczniowie i studenci mogli się zdalnie uczyć. Jeśli sprawi to, że przynajmniej część młodych ludzi planujących teraz spotkania towarzyskie nie ruszy się z domu, to zyskamy na tym wszyscy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA