1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka
  4. Tech

Trudne początki nauczania zdalnego. Librus nie działa. Problemy z dostępem do Dzienniczka+

Elektroniczny dziennik Librus nie wytrzymał obciążenia i od kilku godzin nie działa lub uruchamia się ze znacznym opóźnieniem.

Trudne początki nauczania zdalnego. Librus nie wytrzymał i nie działa
454 interakcji
dołącz do dyskusji

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego uczniowie wracają do regularnej pracy i dalszej realizacji materiału opisanego podstawą programową. Niestety początek okazał się trudny.

Librus to platforma do elektronicznego zarządzania szkołą i kontaktu między nauczycielami a uczniami i ich rodzicami. To właśnie za pomocą Librusa przez ostatni tydzień uczniowie otrzymywali informacje o bieżącej sytuacji, o nadchodzących zmianach i o planach na najbliższą przyszłość.

Uczniowie mają powrócić do normalnej realizacji materiału w formie nauczania zdalnego. Od samego rana jednak nauczyciele i uczniowie nie są w stanie zalogować się do Librusa. Najprawdopodobniej, dzisiaj rano na serwer portalu próbowało zalogować się kilkaset tysięcy osób i system nie wytrzymał.

Librus nie działa

O problemach informują od samego rana nauczyciele, uczniowie i rodzice. Ministerstwo Edukacji Narodowej odsyła do firmy zarządzającej portalem, a ta informuje, że tymczasowe problemy związane są ze wzrostem ruchu nawet o kilka tysięcy procent w ciągu ostatnich dni. Z tego też powodu firma intensywnie rozbudowuje swoje możliwości, jednak chwilowo mogą pojawiać się trudności z zalogowaniem i dostępem do portalu.

Aktualizacja: problemy z dostępem do aplikacji Dzienniczek+

Czytelnicy zgłaszają nam, że problemy z zalogowanie nie dotyczą tylko Librusa. Podobne problemy dotyczą innej podobnej aplikacji Dzienniczka+. Obecnie nie można nie tylko się zalogować, ale i wejść na stronę.