Koronawirus

Lekarz zarażony koronawirusem pokazuje, jak w praktyce wygląda ta choroba

114 interakcji
dołącz do dyskusji

Pandemia w połączeniu z mediami społecznościowymi potrafi wygenerować bardzo interesujące treści. Na przykład relację na żywo prowadzoną przez lekarza, który zaraził się koronawirusem.

Yale Chung Chen to lekarz jednego ze szpitali w Madrycie, u którego w zeszłym tygodniu wykryto obecność SARS-CoV-2. W związku z tym Chen został objęty kwarantanną domową, jednak zamiast zakopać się pod kołdrą, postanowił prowadzić dziennik choroby i codziennie informować Twittera o swoim stanie zdrowia.

Koronawirus - dziennik choroby

Jak zapewne się domyślacie, konto prowadzone przez lekarza zarażonego koronawirusem, który dzieli się postępami choroby z całym światem oferując dodatkowo specjalistyczną wiedzę w tym temacie, bardzo szybko zyskało tysiące nowych obserwujących.

Osobiście bardzo doceniam ten pomysł. Relacja lekarza na pewno w jakimś stopniu uspokaja opinię publiczną - w jego przypadku choroba przebiega dość łagodnie, bez występowania duszności ani innych objawów, które kwalifikowałyby go do przyjęcia do szpitala.

Epidemiolodzy zaznaczają, że większość przypadków zachorowań na COVID-19 (czyli chorobę wywoływaną przez SARS-CoV-2) przebiega mniej więcej w ten sposób, co powinno nieco uspokoić opinię publiczną, która panikuje w najlepsze i szturmuje supermarkety (narażając się na zarażenie koronawirusem w długich kolejkach do kasy).

Polecam więc obserwować konto @yaletung. Najbardziej jestem ciekaw, po jakim czasie autor odzyska pełnię sił i czy jego organizm wykształci na tyle silną odporność na wirusa, żeby ewentualne ponowne zarażenie się nim nie doszło do skutku.

A w międzyczasie zapraszam do obserwowania. Skoro mamy nie ruszać się z domu, trzeba znaleźć sobie jakieś ciekawe zajęcia. Do akcji włączyli się też inni lekarze, których relacje można obserwować, śledząc hashtag #mycoviddiary. Polecam też konto The Corona Diary.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst