Koronawirus  / News

Koronawirus: mapa Polski. Mapa i statystyki aktualizowane na żywo

Miejsca, w których doszło do zarażenia, lokalizacja szpitali zakaźnych i związane z poszczególnymi rejonami dane statystyczne. Wszystko to w przydatnej i porządnie napisanej aplikacji webowej.

Za sprawą polskiego oddziału firmy Esri możemy w wygodny i czytelny sposób śledzić pandemię koronawirusa w naszym kraju. Uruchomiona właśnie aplikacja webowa czerpie informacje z oficjalnych źródeł i wizualizuje je na mapie całego kraju.

Esri ma już doświadczenie w budowaniu podobnych rozwiązań programowych. Cztery lata temu amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób wykorzystały rozwiązania tej firmy do monitorowania rozprzestrzeniania się wirusa Zika. Wizualizacje i przetwarzanie danych mechanizmami Esri pozwoliły na wytypowanie najlepszych warunków do rozwoju komara, który owego wirusa przenosił – co następnie pozwoliło ustalić miejsca, w którym ludzie byli szczególnie narażeni na infekcję.

Koronawirus w Polsce: MAPA. Co z niej możemy wyczytać?

koronawirus w polsce mapa
Koronawirus: mapa Polski.

Aplikacja wyświetla na ekranie kilka widżetów, które możemy sobie dowolnie rozstawiać. Głównym elementem wydaje się właściwa mapa, która prezentuje dokładne umiejscowienie wszystkich odnotowanych przypadków zarażeń oraz wszystkich szpitali zakaźnych. Mapę możemy powiększać celem bliższej analizy.

Dodatkowo aplikacja na żywo zapewnia informacje liczbie zakażonych i liczbie przypadków śmiertelnych. Informuje też o danych statystycznych, takich jak podział zarażonych na województwa czy tempo rozprzestrzeniania się szkodnika. Zapewnia też łącza i adresy do wszystkich szpitali oznaczonych jako zakaźne.

Mapa ze statystykami konornawirusa w Polsce dostępna jest tutaj.

Nie tylko Polska. Takie same mapy są i dla reszty świata

Aplikacja nie została przygotowana wyłącznie z myślą o Polsce – w zasadzie to Polska stanowi jeden z jej modułów. W ramach interfejsu programu od Esri możemy szybko przełączać się między krajami i obserwować rozwój pandemii w ramach ich granic. Zawsze w interfejsie mamy też skróty do podstawowych informacji statystycznych ze świata, w tym o liczbie zarażonych czy zgonów.

Koronawirusową mapę świata znajdziesz tutaj.

Do tej pory w Polsce z powodu koronowirusa umarła jedna osoba. Prawdopodobnie nie będzie to jedyna ofiara, wszak te na całym świecie liczone są już w tysiącach. Trzymajmy mocno kciuki by ten koszmar w końcu się zakończył, a rzeczoną aplikacje wykorzystujmy użytkowo lub by zaspokoić ciekawość – paranoja i panika to ostatnia rzecz, jakiej teraz potrzebujemy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst