Koronawirus  / News

Konferencja Google I/O odwołana. Koronawirus dziesiątkuje imprezy branżowe

Picture of the author

Konferencja Google I/O została odwołana z powodu zagrożenia koronawirusem. To kolejne wydarzenie branżowe, które nie odbędzie się w tym roku.

Lista imprez odwołanych z powodu koronawirusa robi się coraz dłuższa. Z powodu zagrożenia odwołano już targi MWC w Barcelonie, konferencję F8 Facebooka, salon samochodowy w Genewie, konferencję Google’s Cloud Next w San Francisco i Microsoft’s MVP Summit. Na polskim gruncie wypadł IEM. Poznań Motor Show został z kolei przesunięty z końca marca na czerwiec.

Konferencja Gogole I/O również została odwołana.

Zza oceanu dotarła właśnie informacja, że doroczna konferencja dla deweloperów Google I/O również padła ofiarą koronawirusa. Google informuje, że „fizyczna” impreza w Shoreline Amphitheatre w kalifornijskim Mountain View została odwołana. W tym roku wyznaczono ją na 12 - 14 maja.

Google informuje jednocześnie, że w najbliższych tygodniach będzie poszukiwał sposobów „połączenia się ze społecznością programistów” i ewolucji imprezy w dotychczasowej formie. Oczywiście firma zwróci pieniądze developerom, którzy nabyli bilety na konferencję. Uczyni to do 13 marca.

Pozostaje nam czekać na odwołanie konferencji WWDC Apple'a i Microsoft Build.

Sytuacja jest dynamiczna, ale możemy się spodziewać, że w związku z zagrożeniem koronawirusem zostaną odwołane dwie inne ważne konferencje. W czerwcu zazwyczaj odbywa się WWDC Apple'a. W marcu producent ogłasza zazwyczaj jej termin.  Z kolei konferencja Microsoftu Build została zaplanowana na 19-21 maja.

O ile premiery produktowe da się przenieść w prosty sposób z offline'u do online'u, tak konferencje dla twórców oprogramowania mają przede wszystkim charakter warsztatów. Apple czy Google bez większych problemów ogłoszą swoje nowości sprzętowe, transmitując konferencje (zresztą i tak to robią), ale o wiele trudniej będzie im odtworzyć w sieci doświadczenie spotkania ludzi z różnych zakątków świata.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst