Koronawirus  / News

Konferencja Google I/O miała zostać przeniesiona do sieci. Nie odbędzie się w ogóle

Konferencja Google I/O nie odbędzie się. Wcześniej Google zapowiadał rezygnację z fizycznego spotkania dla twórców oprogramowania. Dziś całkowicie wycofał się z tegorocznej imprezy.

3 marca Google poinformował o skasowaniu konferencji Google I/O. Zapowiedział jednak, że w kolejnych tygodniach będzie „poszukiwał sposobów połączenia się ze społecznością programistów i ewolucji imprezy w dotychczasowej formie”. Dziś wiemy, że również przeniesiona do wirtualnego świata impreza się nie odbędzie. Powodem jest oczywiście koronawirus.

Konferencja Google I/O przegrała z koronawirusem.

Google podaje, że odwołuje imprezę „w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo programistów, pracowników i społeczności lokalnej”, a także zgodnie z wymogami lokalnych władz.

W tej chwili najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest skupienie się na pomaganiu ludziom w stawianiu czoła nowym wyzwaniom. Będziemy nadal robić, co w naszej mocy, aby pomóc naszej społeczności w zachowaniu bezpieczeństwa, dostarczaniu informacji i łączności - czytamy.

Google zobowiązuje się też do udostępniania informacji o nowych wersjach Androida za pośrednictwem własnego bloga i forum dla społeczności.

Koronawirus zdziesiątkował imprezy branżowe.

W branży tzw. nowych technologii odwołano z powodu pandemii koronawirusa większość imprez. Pod nóż poszły m.in. targi MWC w Barcelonie, konferencja F8 Facebooka, salon samochodowy w Genewie, konferencja Google’s Cloud Next w San Francisco i Microsoft’s MVP Summit. Konferencja Microsoft Build ma być wirtualnym wydarzeniem. Do internetu ma zostać w całości przeniesiona również impreza Apple'a - WWDC.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst