1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Koronawirus
  4. Nauka
  5. Tech

Branża gier zachorowała na koronawirusa. Liczba anulowanych wydarzeń może szokować

Jedna wiadomość za drugą. Komunikat goni komunikat. Tekken, Apex Legends, SoulCalibur, Rocket League, Pokemon, League of Legends… imprezy związane z najpopularniejszymi grami na świecie zostały odwołane lub przełożone. Powodem jest oczywiście koronawirus. Nie ostał się nawet Minecraft.

Branża gier ma koronawirusa. Imprezy lawinowo odwołane
225 interakcji
dołącz do dyskusji

Finały IEM 2020 w Katowice były jedną z pierwszych imprez powiązanych z grami wideo, które tak mocno oberwały przez koronawirusa. W ślad za decyzją śląskiego wojewody idą organizatorzy innych imprez masowych poświęconych interaktywnej rozrywce. Zalała nas lawina informacji o zmodyfikowanych, anulowanych oraz przełożonych wydarzeniach.

League of Legends bez piąteczek

League of Legends Championship Series (LCS) to oficjalna amerykańska liga najpopularniejszej gry MOBA. Jej organizatorzy postanowili zrezygnować z takich punktów programu jak spotkania z fanami czy pomeczowe przybijanie piątek z tłumem kibiców. Organizatorzy LCS są gotowi do zwrócenia pieniędzy za bilety tym graczom, którzy liczyli na spotkanie oko w oko z idolami.

Nowa polityka dotycząca League of Legends Championship Series ma trwać przez cały czas, aż do odwołania. Trudno jednak nie mieć wrażenia, że osoby stojące za ligą o wiele bardziej priorytetowo traktują bezpieczeństwo zawodników niż kibiców.

…oraz bez europejskich finałów w Budapeszcie

League of Legends European Championship (LEC) to druga po LCS największa liga świata zachodniego w popularną grę MOBA. Również w tym przypadku COVID-19 pokrzyżował organizatorom plany snute od wielu miesięcy. Decyzją organizatorów wiosenne finały nie odbędą się w Budapeszcie, tak jak pierwotnie planowano.

Zamiast tego finałowe pojedynki odbędą się w berlińskim studio wyspecjalizowanym do transmitowania tego typu rozgrywek. Na ten moment udział publiczności jest brany pod uwagę (kilkaset osób), ale organizatorzy zaznaczają, że decyzja na ten temat nie test ostateczna i może ulec zmianie.

Rocket League bez światowych finałów, zysk USA i Europy

Season 9 Pocket League World Championship został odwołany. Organizatorzy e-sportowych rozgrywek postanowili za to zwiększyć atrakcyjność kontynentalnych mistrzostw. Z tego powodu do puli regionalnych nagród trafia dodatkowe 250 000 dol. Suma zostanie rozdysponowana na europejskie, amerykańskie, australijskie oraz południowoamerykańskie rozgrywki.

Największymi beneficjentami przesunięcia środków są gracze w Europie oraz USA. Do puli Regional Championships dla tych regionów zostanie dodane po 100 000 dol. Południowa Ameryka oraz Australia dostaną z kolei po 25 000 dol.

Texas nie jest bezpieczny. Apex Legends przełożone

Electronic Arts podjęło decyzję o przełożeniu Apex Legends Global Series Major 1 na nieokreślony termin w przyszłości. Zgodnie z pierwotnym planem rozgrywki miały się rozpocząć 13 marca 2020 r. EA tłumaczy, że podjęło decyzję w oparciu o przekazy pochodzące od graczy mających uczestniczyć w wydarzeniu. Ważny był również głos organizatorów na miejscu.

Sytuacja jest o tyle problematyczna, że Apex Legends przeżywa okres wielkiego rozkwitu. Pomimo wielkiej popularności tej sieciowej strzelaniny, wydawcy nie udało się stworzyć solidnej infrastruktury e-sportowej. Miało się to zmienić właśnie dzięki Apex Legends Global Series Major 1. Miało…

TwitchCon Amsterdam? Lepiej zostać przed ekranem

Koronawirus dał się we znaki nie tylko wydawcom gier, ale również najpopularniej platformie do oglądania e-sportowych rozgrywek. Twitch poinformował, że ich wielka europejska impreza zostaje odwołana właśnie z powodu zagrożenia wirusem.

TwitchCon Amsterdam miał być największym tego typu wydarzeniem na Startym Kontynencie. Jego organizatorzy nie ukrywają rozczarowania i rozżalenia. Uważają jednak, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i z tego powodu zdecydowali się anulować imprezę. Aktualnie Twoich stara się skontaktować ze wszystkimi niedoszłymi uczestnikami w sprawie zwrotu pieniędzy.

Microsoft boi się na zapas. Minecraft Festival odwołany.

Chociaż Minecraft Festival został zaplanowany na wrzesień, organizatorzy tego wydarzenia już teraz poinformowali o anulowaniu imprezy. Oficjalnie została ona przełożona na przyszły rok. Powodem jest oczywiście COVID-19. Organizatorzy niedoszłego festiwalu zwracają uwagę, że chociaż do września jest jeszcze masa czasu, koronawirus już teraz daje się im ostro we znaki, na etapie planowania i projektowania atrakcji.

Pewnym pocieszeniem dla fanów kwadratowego świata będzie fakt, że Minecraft Live odbędzie się zgodnie z planem. To właśnie za pomocą transmisji na żywo fani poznają nadchodzące nowości dla swojej ulubionej gry.

Berlińskie Pokemony zachorowały na COVID-19

Pokemon Europe International Championsips 2020 zostało anulowane. Jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalnych trenerów miało się odbyć w Berlinie. Na oficjalnej witrynie Pokemon padła informacja, że decyzja została podjęta z rekomendacji i przy udziale lokalnych władz, z którymi The Pokemon Company pozostaje w bezpośrednim kontakcie.

The Pokemon Company informuje jednocześnie, że do każdej imprezy masowej tego typu będzie podchodzić indywidualnie. Co za tym idzie, anulowanie Pokemon Europe International Championsips 2020 nie jest równoznaczne z zamknięciem innych imprez na pozostałych kontynentach. Przynajmniej na razie.

Tekken World Tour 2020 z dziurami po koronawirusie

Tekken World Tour 2020 oraz SoulCalibur Tour 2020 to kolejne ofiary COVID-19. Bandai Namco ogłosiło, że dwa przystanki ma mapie interaktywnych bijatyk - Final Round 2020 oraz Norcal Regionals - nie są już dłużej uwzględniane jako rozgrywki kwalifikacyjne do mistrzostw Tekkena i SoulCalibura. Organizatorzy tych imprez muszą być wściekli. Tekken 7 to aktualnie 15 najpopularniejsza gra rywalizacyjna na świecie.

Oczywiście to wszystko zaledwie część odwołanych imprez i wydarzeń. Możemy się spodziewać, że w przeciągu kolejnych dni usłyszymy o kolejnych anulowanych przedsięwzięciach. Pod coraz większym znakiem zapytania staje m.in. E3 2020 - największa impreza poświęcona grom wideo na świecie. COVID-19 odciska olbrzymie piętno na sektorze gier. Niewykluczone również, że właśnie przez ten wirus premiery PS5 oraz XSX zostaną przesunięte o przynajmniej kwartał.