Koronawirus  / News

Microsoft zrobił koronawirusową mapę. W Bing COVID Tracker jest też Polska

Picture of the author

Microsoft rozszerzył funkcjonalność usługi Bing o sekcję dedykowaną epidemii koronawirusa. Ma ona pomóc nam być na bieżąco z informacjami o kryzysie. Sztuczna inteligencja Binga czerpie dane z kilku niezależnych źródeł.

Aplikacja Bing COVID Tracker – dostępna pod tym adresem – to zbiór podstawowych informacji dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Po uruchomieniu przywita nas mapą świata, podzieloną na poszczególne kraje. Po kliknięciu na dany kraj dowiemy się ile osób w nim było zarażonych, ile wyzdrowiało i ile zmarło z powodu koronawirusa.

Bing będzie też starał się podsuwać newsy prasowe związane z danym regionem. Niestety to akurat idzie mu marnie. Jak zwrócicie uwagę na załączonym zrzucie ekranowym, dobór wiadomości jest dość przypadkowy – po kliknięciu na Polskę pojawiają się, między innymi, anglojęzyczne doniesienia z Paryża i Włoch.

Koronawirus mapa: Bing COVID Tracker czerpie informacje o koronawirusie z kilku źródeł

Gdzie jest koronawirus? Mapa Polski (i świata) w Bing COVID Tracker.

Usługa przetwarza dane pobierane ze Światowej Organizacji Zdrowia, amerykańskiego Centers for Disease Control and Prevention, z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz z Wikipedii. Informacje są odświeżane z częstotliwością dwóch godzin.

Narzędzie Microsoftu jest czytelne, lekkie i całkiem przyzwoicie zrealizowane. Może służyć jako jedno ze źródeł informacji, zwłaszcza że interfejs narzędzia jest całkowicie spolszczony. My jednak skłaniamy się do narzędzia zrealizowanego przez firmę Esri, o którym pisaliśmy w tym materiale. Nie jest tak zgrabne, lekkie czy czytelne, zawiera jednak aktualniejsze i bardziej rzeczowe informacje. Oraz bardziej potrzebne, takie jak lokalizacja najbliższych szpitali zakaźnych.

Microsoft miał też ubiegłej nocy poważny problem związany z wyższą konsumpcją jego usług w związku z wprowadzoną wielu krajach kwarantanną. Przez ostatnią noc problemy w działaniu miały usługi Office 365 i Xbox Live. Wszystko jest już pod kontrolą, choć podobno nadal usługa Microsoft Teams ma pewne problemy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst