Bankowość  / News

Czas być solidarnym, a Bank Pekao daje piękny przykład. Wesprze finansowo polskie szpitale

Znajdujemy się dziś w bezprecedensowej sytuacji, w której od wzajemnej współpracy zależy dobro nas wszystkich. Bank Pekao S.A. wyraźnie to rozumie. Przekaże darowiznę w wysokości 5 mln zł na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, które podejmują działania przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19.

Znajdujemy się w sytuacji, której nie wolno bagatelizować. Na świecie mamy już ok. 230 tys. przypadków zarażenia koronawirusem, z czego ponad 9,3 tys. przypadków zakończyło się zgonem. W Polsce mamy już 325 przypadków, z czego pięć śmiertelnych. Nadal pracujemy nad szczepionką. Nadal też próbujemy powstrzymać epidemię, wprowadzając stopniowo w kraju i na świecie stan wyjątkowy. I z przerażeniem myślimy o tym, co się dzieje z dnia na dzień z ekonomią i gospodarką – o zdrowiu i życiu naszych bliskich nie wspominając.

To czas, w którym warto wzajemnie sobie pomagać, bo tylko razem i wspólnym wysiłkiem przyspieszymy walkę z tym wirusem i tym szybciej wrócimy do normalnego funkcjonowania. Coraz więcej dużych firm zaczyna to rozumieć, udostępniając swoje zasoby, linie produkcyjne czy kapitał. W Polsce jednym z pierwszych prywatnych podmiotów, który reaguje, jest Bank Pekao.

5 mln złotych na polskie szpitale, zakłady opieki zdrowotnej i służby sanitarne. Tak Bank Pekao S.A. rozpoczyna walkę z koronawirusem.

Darowizna banku ma wspomóc najbardziej potrzebujące placówki medyczne w całym kraju. Szczegółowa lista placówek zostanie ustalona po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia. Już dziś wiadomo, że będą to m.in. szpitale w Starachowicach, Chełmie, Łukowie, Biłgoraju, Lublinie i Tomaszowie Lubelskim. Wkrótce do tej listy dołączą kolejne ośrodki. Bank Pekao wspiera również swoich klientów dotkniętych skutkami koronawirusa. Proponuje im czasowe ułatwienia w spłacie zobowiązań oraz wdraża pakiet działań pomocowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Jako jeden z największych i najstarszych banków w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za przyszłość Polaków. Personel medyczny każdego dnia z wielkim poświęceniem angażuje się w walkę z koronawirusem. Jesteśmy bankiem odpowiedzialnym społecznie, a sytuacja epidemiczna, w której znalazła się Polska wymaga wyjątkowej solidarności. Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć w pomoc także poprzez bezpośrednie wsparcie finansowe szpitali – mówi Marek Lusztyn, prezes zarządu Banku Pekao.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst