REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus
  5. Gry

Twórcy uznanych gier mobilnych pomagają w izolacji. Alto’s Adventure i Alto’s Odyssey pobierzecie za darmo

Chociaż nigdy nie miałem czasu aby przyjrzeć się tej serii, Alto’s Adventure i Alto’s Odyssey ma w redakcji Spider’s Web rzeszę oddanych fanów. Teraz obie gry można pobrać za darmo, zarówno na iOS jak i na Androida.

Gry Alto’s Adventure i Alto’s Odyssey pobierzecie za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Alto’s Adventure oraz Alto’s Odyssey pobierzemy za darmo z App Store (iOS) oraz Google Play (Android). Aplikacje będą dostępne bezpłatnie przez cały tydzień, a następnie wrócą do swoich klasycznych cen. W ten sposób Team Alto chce chociaż odrobinę pomóc tym, którzy zmagają się z pandemią koronawirusa i dla których pobyt w czterech ścianach bywa nieznośny.

Na czym polega Alto’s Adventure i Alto’s Odyssey?

Obie aplikacje oparto na bardzo prostych założeniach. Gry czerpią z subgatunku endless runnerów, a ich sednem jest jak najdłuższe poruszanie się na desce, unikając przy okazji kolizji. Wykręcanie trików w powietrzu daje dodatkowe przyspieszenie, a za monety zebrane po drodze możemy kupować ulepszenia wspomagające nas podczas kolejnych prób. Klasyka klasyki.

Jak możecie wnioskować z powyższego opisu, gier pokroju Alto’s Adventure oraz Alto’s Odyssey są na smartfonach dziesiątki. Dlaczego więc warto postawić na Team Alto? Chodzi o jakość. Oba tytuły posiadają miłą dla oka, minimalistyczną warstwę wizualną o unikalnym stylu. Dynamicznie płynący czas oraz kapryśna pogoda serwują graczowi serię kolorowych kolarzy budzących skojarzenia z The Witness czy Firewatchem. Do tego Team Alto nie przemyca żadnych reklam, żadnych skrzynek z losową zawartością ani żadnych płatnych dodatków.

Alto’s Adventure i Alto’s Odyssey wyciszają i uspokajają

Chociaż sednem rozgrywki jest unikanie przeszkód, obie aplikacje bardziej usypiają niż stawiają na nogi. Minimalistyczny styl wizualny idzie bowiem w parze ze spokojną i kojącą muzyką, a także przyjemnym szumem wydobywającym się spod wirtualnej deski sunącej po zboczu. Wszystko to sprawia, że gry z serii Alto naprawdę mogą uspokajać.

REKLAMA

Właśnie o taki efekt chodzi twórcom. Ci mają nadzieję, że ich produkcje przydadzą się zwłaszcza tym osobom, które gorzej przechodzą izolację. Które uginają się pod ciężarem niepewności, obaw i lęków narastających przez ostanie dni. Szczytny cel, dobre gry, darmowa oferta - czego tutaj nie lubić. Warto skorzystać.

Gry Team Alto w Google Play oraz App Store.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA