1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus
  5. Foto

Lepszej okazji do porzucenia Adobe nie będzie. Affinity udostępnia swoje programy na 3 miesiące za darmo

Nie będzie lepszej okazji na to, by posmakować życia bez Adobe. Serif uruchomił genialną promocję na programy Affinity.

3 miesiące za darmo lub zakup za pół ceny. Affinity wspiera twórców
127 interakcji
dołącz do dyskusji

Świat stanął w miejscu, a wraz z nim także zapotrzebowanie na usługi kreatywnych profesjonalistów. Jako mąż zawodowej fotografki wiem coś o tym, jak silnie i niespodziewanie koronawirus uderzył w branżę artystyczną, i jak trudno będzie się po tym uderzeniu pozbierać.

Wie to także Serif – twórca popularnych programów Affinity Photo, Affinity Designer i Affinity Publisher.

Na stronie Affinity znajdziemy list do twórców, w którym firma wyraża empatię wobec twórców. W ramach pomocy kreatywnym w tych trudnych czasach Serif przeznaczy w ciągu najbliższych 3 miesięcy swój roczny budżet na zlecenia zewnętrzne, by zatrudnić 100 freelancerów z dziedzin najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.

A przy okazji firma uruchamia kapitalną promocję, na której skorzystamy wszyscy.

Testuj Affinity za darmo przez trzy miesiące, lub kup na własność za pół ceny – twój wybór.

Od dziś do 20 kwietnia programy Affinity Photo, Affinity Designer i Affinity Publisher na macOS i Windowsa 10 możemy testować za darmo przez 90 dni, bez konieczności późniejszego zakupu.

Jeśli zaś ktoś chciałby kupić programy na własność, na obydwu platformach zostały przecenione o słuszną kwotę – z 239,99 zł na raptem 119,99 zł.

Przeceniono również wersje programów na iPada, które teraz kosztują raptem 47,99 zł.

Affinity oddaje swoje programy za pół-darmo.

120 zł to mniej więcej tyle, ile kosztują dwa miesiące korzystania z pakietu fotograficznego Adobe, obejmującego Lightrooma i Photoshopa. Affinity Photo jest zaś pełnoprawnym zamiennikiem tego drugiego, podczas gdy pozostałe programy Affinity mogą zastąpić Adobe InDesign oraz Adobe Illustrator, kosztujące same w sobie minimum 100 zł miesięcznie, lub blisko 400 zł miesięcznie w pakiecie obejmującym wszystkie aplikacje Adobe.

Kupiona raz aplikacja Affinity jest nasza na zawsze – nie jest wymagane opłacanie miesięcznego abonamentu, by uzyskać dostęp do programu.

Affinity Publisher

To powiedziawszy, lepszej okazji do sprawdzenia, czy istnieje życie poza Adobe, prawdopodobnie nie będzie. Serif oddaje w nasze ręce swoje narzędzia na dość długo, by sprawdzić ich użyteczność w każdym możliwym scenariuszu i przekonać się, czy aby na pewno warto płacić kosztowny abonament Adobe.

Osobiście mam zamiar dać szansę Affinity Photo, podobnie jak zamierzam przetestować alternatywę dla Lightrooma – Capture One – mając nadzieję, że Serif niebawem stworzy swój odpowiednik najpopularniejszej cyfrowej ciemni na świecie.

Nawet jeśli dotychczas nie rozważaliście przesiadkę z narzędzi Adobe na cokolwiek innego, warto skorzystać z promocji. Kto wie – może się okazać, że te trzy programy, kosztujące obecnie mniej niż miesięczna opłata abonamentowa, okażą się nie tylko godną alternatywą, ale dobrą zmianą na tle programów Adobe.

Wersje próbne programów Affinity Photo, Affinity Designer oraz Affinity Publisher znajdziecie na stronie producenta. Programy można zakupić na własność w Sklepie Microsoft lub w Mac App Store.