Koronawirus  / News

101-letni Włoch przeżył epidemię grypy, II wojnę światową i pokonał koronawirusa

114 interakcji
dołącz do dyskusji

101-letni mieszkaniec Włoch, określany przez media tylko inicjałem P., pokonał w swoim życiu grypę z 1918 r., II wojnę światową, a teraz także koronawirusa.

P. w ubiegłym tygodniu został przyjęty do szpitala Infirmi Hospital w Rimini po tym, jak zdiagnozowano u niego chorobę COVID-19 spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2. Pacjent urodził się w 1919 r., kiedy po świecie rozlewała się epidemia grypy, która w samych Włoszech zabiła 600 tys. osób. W środę, w wieku 101 lat, P. został wypisany ze szpitala po przejściu COVID-19.

W oświadczeniu opublikowanym w lokalnym dzienniki RiminiToday, Gloria Lisi, zastępca burmistrza Rimini, napisała:

Pan P. z Rimini urodził się w 1919 r. w trakcie innej, tragicznej pandemii. W swoim życiu widział wszystko, głód, ból, postęp, kryzys i odrodzenie. Jeszcze raz, po przekroczeniu wieku 100 lat, los postawił przed nim jeszcze jedno wyzwanie, niewidoczne i przerażające. W ubiegłym tygodniu P. został przyjęty do szpitala w Rimini po tym, jak zdiagnozowano u niego chorobę COVID-19. (...) Mimo wieku, panu P. udało się. Dzisiaj wieczorem rodzina zabrała go do domu.

Superbabcia z Fanano

Pan P. to nie pierwszy przypadek seniora w zaawansowanym wieku, który przetrwał spotkanie z COVID-19. Kilka dni temu ze szpitala w Pavullo nel Frignano w prowincji Modena wyszła 95-letnia pacjentka, która trafiła tam 5 marca z lekkim kaszlem i wysoką gorączką. Przeprowadzone testy potwierdziły obecność koronawirusa. Po kilkutygodniowej terapii antybiotykowej objawy zaczęły jednak ustępować, a przeprowadzone niedawno testy potwierdziły, że udało jej się pokonać koronawirusa.

Sytuacja we Włoszech

Według najnowszych danych, Włochy przodują wśród krajów pod względem zarażeń COVID-19, które zakończyły się śmiercią. Wyprzedziły też Chiny w liczbie potwierdzonych zarażeń. Tempo wzrostu liczby infekcji stopniowo jednak zwalnia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst