Koronawirus  / Artykuł

LG i ZTE opuszczają targi MWC z powodu zagrożenia koronawirusem

Picture of the author

Największe targi mobilne MWC odbędą się za trzy tygodnie, ale bez udziału LG i ZTE. Firmy opuszczają imprezę z uwagi na zagrożenie koronawirusem.

MWC to coroczne targi elektroniki, jedna z największych imprez tego typu na świecie, zaraz obok targów CES w Las Vegas i IFA w Berlinie. MWC są poświęcone technologiom mobilnym, w tym głównie smartfonom.

Co roku MWC wyznacza rytm w świecie technologii. To właśnie w lutym w Barcelonie debiutuje w jednej chwili mnóstwo nowych smartfonów, inteligentnych zegarków, słuchawek i innych gadżetów. Najwięksi giganci branży - w tym Samsung i Huawei - planują premiery swoich topowych urządzeń właśnie w okolicach MWC, a na samych targach chwalą się najnowszymi technologiami. Rok temu były to składane smartfony.

LG i ZTE wycofują się z targów MWC 2020. Powodem są obawy o koronawirusa.

Ta informacja wywołała lawinę pytań i komentarzy. Wczoraj dwie ogromne firmy ogłosiły, że anulują wszystkie plany związane z targami MWC 2020 w Barcelonie w obawie przed koronawirusem.

Główny oddział LG wydał wczoraj krótkie oświadczenie, w którym oznajmia, że w trosce o bezpieczeństwo pracowników, partnerów i klientów, zupełnie wycofuje się z targów MWC 2020. Nie wiemy, co miało pokazać LG, ale z pewnością pokazałoby to z wielką pompą.

Chiński producent ZTE na konferencji prasowej w ramach MWC miał pokazać nowy sztandarowy smartfon, ZTE Axon 10s Pro z łącznością 5G. Miało się też pojawić wiele nowych informacji na temat infrastruktury 5G.

Co roku LG ma na MWC jedno z największych stanowisk.

LG słynie z  przeogromnych instalacji z paneli OLED, na których są wyświetlane imponujące animacje. Czasami jest to tunel wyświetlający nad głową kosmos, innym razem zakręcony kanion wyświetlający na zmianę las i góry, a czasem wielka fala z telewizorów wyświetlająca ocean i wodospady. Nie ma osoby, na której nie robiłoby to wrażenia.

Tego typu atrakcje są najczęściej na targach CES i IFA, ale samo stoisko LG na MWC jest zawsze jednym z największych. Znajdziemy tam cały przekrój urządzeń i dosłownie tłumy ludzi.

No właśnie: tłum. To w nim LG widzi zagrożenie.

Targi MWC są przeogromną imprezą odbywającą się co roku w kompleksie Fira de Barcelona. Ma on 365 tys. m kw. W praktyce jest to kilka przeolbrzymich hal, połączonych ze sobą korytarzem znajdującym się ponad nimi.

W ubiegłym roku targi MWC odwiedziło 109 tys. osób z całego świata. W tym roku szykuje się impreza na podobną skalę. W kontekście niebezpiecznego koronawirusa te liczby zaczynają wywoływać przerażenie.

Informacja o wycofaniu się LG i ZTE z targów odbiła się echem także w polskiej branży. Na targi MWC wybiera się cała armia dziennikarzy, blogerów, youtuberów, ale też pracowników firm, agencji, operatorów, czy partnerów biznesowych. Zapewne każdy z nich zastanawia się teraz nad swoim udziałem. Przyznam, że wybierając się na MWC zacząłem czuć pewne obawy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst