1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt
  5. Nauka
  6. Koronawirus

LG i ZTE opuszczają targi MWC z powodu zagrożenia koronawirusem

Największe targi mobilne MWC odbędą się za trzy tygodnie, ale bez udziału LG i ZTE. Firmy opuszczają imprezę z uwagi na zagrożenie koronawirusem.

LG i ZTE opuszczają targi MWC z powodu zagrożenia koronawirusem

MWC to coroczne targi elektroniki, jedna z największych imprez tego typu na świecie, zaraz obok targów CES w Las Vegas i IFA w Berlinie. MWC są poświęcone technologiom mobilnym, w tym głównie smartfonom.

Co roku MWC wyznacza rytm w świecie technologii. To właśnie w lutym w Barcelonie debiutuje w jednej chwili mnóstwo nowych smartfonów, inteligentnych zegarków, słuchawek i innych gadżetów. Najwięksi giganci branży - w tym Samsung i Huawei - planują premiery swoich topowych urządzeń właśnie w okolicach MWC, a na samych targach chwalą się najnowszymi technologiami. Rok temu były to składane smartfony.

LG i ZTE wycofują się z targów MWC 2020. Powodem są obawy o koronawirusa.

Ta informacja wywołała lawinę pytań i komentarzy. Wczoraj dwie ogromne firmy ogłosiły, że anulują wszystkie plany związane z targami MWC 2020 w Barcelonie w obawie przed koronawirusem.

Główny oddział LG wydał wczoraj krótkie oświadczenie, w którym oznajmia, że w trosce o bezpieczeństwo pracowników, partnerów i klientów, zupełnie wycofuje się z targów MWC 2020. Nie wiemy, co miało pokazać LG, ale z pewnością pokazałoby to z wielką pompą.

Chiński producent ZTE na konferencji prasowej w ramach MWC miał pokazać nowy sztandarowy smartfon, ZTE Axon 10s Pro z łącznością 5G. Miało się też pojawić wiele nowych informacji na temat infrastruktury 5G.

Co roku LG ma na MWC jedno z największych stanowisk.

LG słynie z  przeogromnych instalacji z paneli OLED, na których są wyświetlane imponujące animacje. Czasami jest to tunel wyświetlający nad głową kosmos, innym razem zakręcony kanion wyświetlający na zmianę las i góry, a czasem wielka fala z telewizorów wyświetlająca ocean i wodospady. Nie ma osoby, na której nie robiłoby to wrażenia.

Tego typu atrakcje są najczęściej na targach CES i IFA, ale samo stoisko LG na MWC jest zawsze jednym z największych. Znajdziemy tam cały przekrój urządzeń i dosłownie tłumy ludzi.

No właśnie: tłum. To w nim LG widzi zagrożenie.

Targi MWC są przeogromną imprezą odbywającą się co roku w kompleksie Fira de Barcelona. Ma on 365 tys. m kw. W praktyce jest to kilka przeolbrzymich hal, połączonych ze sobą korytarzem znajdującym się ponad nimi.

W ubiegłym roku targi MWC odwiedziło 109 tys. osób z całego świata. W tym roku szykuje się impreza na podobną skalę. W kontekście niebezpiecznego koronawirusa te liczby zaczynają wywoływać przerażenie.

Informacja o wycofaniu się LG i ZTE z targów odbiła się echem także w polskiej branży. Na targi MWC wybiera się cała armia dziennikarzy, blogerów, youtuberów, ale też pracowników firm, agencji, operatorów, czy partnerów biznesowych. Zapewne każdy z nich zastanawia się teraz nad swoim udziałem. Przyznam, że wybierając się na MWC zacząłem czuć pewne obawy.