REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Technologie
  4. Tech
  5. Nauka
  6. Koronawirus

Polacy rzucili się na maseczki ochronne. Od 3 dni na Allegro są na szczycie wyszukiwań

Gdy w Warszawie lądował samolot z Pekinu, to wszyscy na pokładzie mieli założone maski ochronne. Pasażerowie i załoga samolotu próbowali w sten sposób uchronić się przez koronawirusem. I chociaż obecność wirusa w Polsce nie została (jeszcze) potwierdzona, to już teraz maseczki ochronne są hitem na Allegro.

Polacy rzucili się na maseczki ochronne. Od 3 dni na Allegro są na szczycie wyszukiwań
REKLAMA
191 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Samolot LOT-u wracający z Pekinu wylądował przed południem w Warszawie. Ludzie znajdujący się na jego pokładzie mieli na twarzach maseczki ochronne. Zdjęcia personelu pokładowego w maseczkach opublikowała Wirtualna Polska.

W przypadku pasażerów samolotu takie maseczki są całkiem sensownym rozwiązaniem. W końcu samolot to, jak każdy inny środek transportu zbiorowego, niewielka przestrzeń, w której znajduje się jednocześnie wiele osób. Mimo kontroli wprowadzonych chińskich lotniskach, jakiś pasażer może być chory, a inni woleliby uniknąć zarażenia. Maseczki mogą w tym pomóc.

I tak jak korzystanie z maseczek w samolocie z Pekinu ma sporo sensu, tak zakupowe szaleństwo związane z maseczkami ochronnymi w Polsce zdaje się być przesadzone.

Polacy rzucili się na maseczki ochronne

Od kilku dni maseczki ochronne sprzedają się jak szalone. Na Allegro hasła „maseczki antywirusowe”, „maseczki ochronne” i „maseczki chirurgiczne” od 3 dni są na szczycie listy wyszukiwań.

Raptem w ciągu tygodnia liczba ofert z tej kategorii wzrosła aż o 30 proc. - zdradza w informacji przesłanej do Spider’s Web Michał Bonarowski z Allegro.

Sprzedawcy szybko zauważyli trend i przygotowują nowe aukcje. Tworzą specjalne pakiety do walki z koronawirusem i dodają jego nazwę nawet do tytułów aukcji.

I chociaż każdy przyzna, że w kwestiach zdrowia lepiej jest zapobiegać niż leczyć, to korzystanie na codzień z maseczek ochronnych w Polsce z myślą o koronawirusie jest raczej skrajną przesadą.

Na taki ruch póki co powinny się zdecydować jedynie osoby wracające z miejsc świata, w których wirus szaleje oraz bliscy i współpracownicy tych osób. W razie pojawienia się jakichkolwiek objawów należy skontaktować się niezwłocznie z lekarzem.

Chodzenie codziennie w maseczce chirurgicznej po Warszawie czy innych Katowicach tylko dlatego, że w Chinach chorują ludzie, nie ma sensu. W Polsce przydadzą się za to maseczki antysmogowe - co roku z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce umiera 40 - 50 tys. osób! Dla porównania z powodu koronawirusa na całym świecie zmarły 132 osoby.

REKLAMA

Przypominamy też, że w Polsce nie potwierdzono dotąd zarażenia koronawirusem. Niektóre osoby, wracające z Chin, są jednak poddawane obserwacji ze względu na objawy chorobowe i wdrożone z koronawirusem specjalne środki ostrożności. Również względów bezpieczeństwa od 24 stycznia pasażerowie z Azji są proszeni o wypełnienie Karty Lokalizacyjnej Pasażera, aby zbierać informacje o tym, gdzie się udają po przylocie do kraju.

Zgodnie z zaleceniami światowych organizacji sanitarnych od dzisiaj pasażerowie przylatujący z Chin otrzymują albo podczas lotu od personelu pokładowego, albo bezpośrednio po wylądowaniu kartę, w której wypełniają informacje kontaktowe do siebie. Informują, gdzie planują przebywać w Polsce bądź UE - powiedział rzecznik prasowy warszawskiego Lotniska Chopina Piotr Rudzki via Onet.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA