1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus

Polecał dożylne podawanie żrącej substancji na koronawirusa. Kanał Jerzego Zięby skasowany z YouTube’a

Rano pojawiła się bardzo dobra wiadomość - kanał Jerzego Zięby został usunięty z YouTube'a. Niestety Zięba szybko się pozbierał i otworzył nowy.

jerzy zieba
1517 interakcji
dołącz do dyskusji

Przypadek Jerzego Zięby to przykład tego, jak bardzo YouTube ma w nosie niebezpieczne treści. Handlujący „lewoskrętną” witaminą C i żerujący na strachu Zięba, całymi latami opowiadał szkodliwe banialuki. Na słowach się niestety nie skończyło. Ofiary jego „ukrytych terapii” oskarżyły go utratę zdrowia.

Dopiero niedawno nagłośniona kwestia chińskiego koronawirusa, spowodowała, że platforma uznała treści internetowego szamana za szkodliwe. Posiadając niezły zmysł handlowy, Zięba wyczuł okazję. Szybko sklecił film, w którym opowiadał, że „stworzenie” koronawirusa ma na celu „propagowanie szczepionek”. Zalecał też unikanie lekarzy, jeśli rozpoznamy u siebie jego objawy.

Jak każda treść handlowa, wypowiedź Zięby musi kończyć się tzw. call to action, czyli odwołaniem do jego oferty.

W tym przypadku nie było inaczej. Według Zięby koronawirusa można wyleczyć sprzedawanymi w jego sklepiku internetowym „lewoskrętną” witaminą C oraz podawanym dożylnie perhydrolem. Tak, to nie pomyłka, ta samobójcza praktyka jest propagowana przez antyszczepionkowców, którzy nie wierzą w naukę i oczywiście przez samego Jerzego Ziębę.

Perhydrol to mający właściwości żrące i denaturujące dla żywych tkanek roztwór nadtlenku wodoru. Stosowany jest dezynfekcji narzędzi, natomiast w bardzo dużym rozcieńczeniu stosowany jest jako woda utleniona. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaleca „ukrytej terapii” (to nazwa poprzedniego, zamkniętego już sklepu Zięby i tytuł jego pełnych bzdur książek), polegającej na podawaniu wody utlenionej bądź środka żrącego dożylnie.

Zięba to polecał. I dlatego właśnie wyleciał z YouTube.

Na co powiedziałbym „najwyższy czas”, gdyby nie to, że natychmiast założył kilka innych kanałów, które funkcjonują bez problemu.

W chwili, gdy piszę ten tekst, na jednym z nich Zięba prowadzi program na żywo o tytule Jerzy Zięba - Kryzysowy LIVE, o Youtube, grupie, KoronaVirusie i Q&A. W opisie kanału znajdują się linki do kolejnych kilku kanałów, na który właśnie wrzuca archiwum swoich filmów. Zięba zna się na wszystkim: właśnie na żywo opowiada o tym jak „ziemia zakażona 5G emituje pole torsyjne”.

Interes się musi kręcić. Zbyt wcześnie się ucieszyłem. Zięba powraca do szerzenia nienawiści do nauki, handlowania strachem, podważania zaufania do lekarzy, a przede wszystkim do zarabiania kasy na chorych ludziach, którym cynicznie nie pomaga, ale ich wykorzystuje.