REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Social media

Jak usunąć konto na Facebooku - poradnik krok po kroku

Kolejny dzień, kolejna afera na Facebooku. Po tym, jak okazało się, iż z Facebooka poprzez niewinny quiz wyciekły dane 50 mln użytkowników, wiele osób oburzyło się do tego stopnia, że w sieci trwa właśnie akcja #deletefacebook. A zatem - jak usunąć konto na FB?

Jak usunąć konto na FB
REKLAMA
270 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz usunąć konto na Facebooku - bez obaw. To znacznie prostsze, niż sądzisz.

REKLAMA

W zasadzie cała czynność sprowadza się do kilku kliknięć. Zaczynamy pod tym adresem: https://www.facebook.com/help/delete_account

jak-usunac-konto-na-fb-1

Facebook wyświetli krótką informację o konsekwencjach usunięcia naszego konta. Oczywiście jesteśmy zdecydowani na usunięcie, więc przyciskiem Usuń moje konto przechodzimy dalej:

jak-usunac-konto-na-fb-2

Tutaj należy podać swoje hasło do konta na Facebooku oraz udowodnić, że nie jesteśmy botem. Po wypełnieniu obu pól klikamy w przycisk OK.

jak-usunac-konto-na-fb-3

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, na ekranie naszego komputera wyświetli się powyższy komunikat. To ostatnia próba powstrzymania nas przez Facebooka. Zamiast usunąć nasze konto, portal domyślnie dezaktywuje je na 14 dni. Jeśli przez ten czas dojdziemy do wniosku, że jednak fajnie od czasu do czasu zajrzeć na walla albo odezwać się do dalszych znajomych, wystarczy się zalogować, zatrzymując tym samym proces usuwania naszego konta. I tyle.

Osobiście nie planuję usuwać mojego konta na Facebooku.

W dzisiejszych czasach odcięcie się od Facebooka oznacza odcięcie się od większości znajomych. Ja wiem, wiem, zawsze można do nich zadzwonić, wysłać maila albo odezwać się na jakimś niszowym komunikatorze licząc na to, że ktokolwiek oprócz nas z niego korzysta. Można wymyślić też 1000 innych sposobów na kontaktowanie się ze znajomymi, z tym że... aktualnie żaden z nich nie jest tak wygodny, jak Facebook.

REKLAMA

Dlatego zamiast masowego usuwania kont wolałbym, żebyśmy jako użytkownicy Facebooka nie publikowali tam nic, co mogłoby nam w przyszłości zaszkodzić.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA