RTV  / News

Kliczko - Joshua - walka o mistrzostwo wagi ciężkiej z niesamowitą oprawą

Z reguły na Wembley mają miejsce wielkie wydarzenia piłkarskie. tym razem będziemy mieli do czynienia z galą boksu zawodowego, która może przejść do historii.

Słowem wstępu. Bracia Kliczko to pięściarze, których osobiście nie cierpię. Owszem, osiągnęli niesamowite wyniki. Zdominowali boks na wiele lat, ale dziś, gdy naprzeciw jednego z nich staje Anthony Joshua, to podobnie jak bukmacherzy jestem całym sercem za Brytyjczykiem.

Tymczasem dziś Włodimir Kliczko (64-4, 53 KO) fizycznie jak zwykle wygląda bardzo dobrze. Z pewnością jest spragniony powrotu na szczyt, ale mam nadzieję, że dużo młodszy Anthony Joshua poskromi jego chęci.

Co prawda Kliczko będzie miał podwójną motywację, ponieważ jego walka z Tysonem Fury była dwukrotnie przekładana i z pewnością będzie chciał spuścić łomot innemu Brytyjczykowi, ale wiele przemawia za Joshuą.

To właśnie o nim Mike Tyson powiedział: "to jest prawdziwa bestia". Czy może być lepsza rekomendacja niż ta płynąca z ust pierwszej bestii w świecie boksu? Szczerze wątpię.

Z drugiej strony statystyki przemawiają za weteranem z Ukrainy. Kliczko ma o dziewięć nokautów więcej niż Anglik spędzonych rund w ringu. Takie doświadczenie może mieć olbrzymi wpływ na przebieg walki.

Jak będzie w rzeczywistości?

O tym przekonamy się już dzisiaj. W okolicach godziny 23 naprzeciw siebie wyjdą pretendenci do tytułu mistrza świata w kategorii IBF. Zanim jednak dojdzie do tego pojedynku, w ringu stanie był mistrz wagi piórkowej Scott Quigg (32-1-2, 24 KO), który zmierzy się z Viorelem Simionem (21-1, 9 KO) z Rumunii.

Z kolei wielka nadzieja brytyjskiego boksu, mistrz olimpijski z Londynu Luke Campbell (16-1, 13 KO) spróbuje swoich szans z mistrzem świata wagi lekkiej, czyli Darleysem Perezem (33-2-2, 21 KO).

Gdzie oglądać Kliczko - Joshua na żywo i w internecie?

Najlepiej na ipla.tv. Transmisja z gali odbędzie się w stacji Polsat Sport, ale pełną transmisję z Wembley będzie można zobaczyć również na stronie iplat.tv od godziny 19:00.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst