1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. TopHiFi.pl

Mecz Polska - Ukraina już dziś. Zobacz, gdzie oglądać i jakie scenariusze są możliwe

Mecz Polska - Ukraina / Polska Portugalia na Euro 2016

To będzie ostatni grupowy mecz na Euro 2016 i jednocześnie mecz o honor. Na szczęście nie dla reprezentacji Polski, a dla reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów! Już dziś mecz Polska - Ukraina. Równolegle rozegra się spotkanie Irlandia Północna - Niemcy. Zobacz, gdzie oglądać oba spotkania i jakie scenariusze są możliwe.

Po sukcesie w meczu z Irlandią Północną (1:0) oraz remisie z Niemcami (0:0) przyszedł czas na spotkanie z Ukrainą. Już dziś (21.06.2016) odbędzie się mecz Polska - Ukraina. W przypadku Ukrainy sprawa jest przesądzona, bowiem niezależnie od wyniku pożegna się ona z turniejem.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja naszej reprezentacji, która w dotychczasowych meczach pokazała niesamowity styl. O sytuacji Polski nie zdecyduje sam mecz z Ukrainą, bowiem równolegle, o tej samej godzinie, odbędzie się spotkanie Irlandia Północna - Niemcy. To od wyniku obu meczów będzie zależeć pozycja Polski w tabeli grupy C.

Gdzie oglądać mecz Polska - Ukraina?

Spotkanie rozegra się dziś (21 czerwca) o godzinie 18:00. Mecz Polska - Ukraina będzie dostępny w polskiej telewizji za darmo, tak jak wszystkie inne mecze Polaków. Transmisja będzie dostępna na kanale TVP 1 i na Polsacie. Mecz będzie możne obejrzeć za darmo również w internecie, na stronie sport.tvp.pl.

Gdzie obejrzeć spotkanie Irlandia Północna - Niemcy?

Mecz Irlandii Północnej z Niemcami rozegra się rownolegle do meczu Polaków. Spotkanie będzie miało miejsce dziś (21 czerwca) o godzinie 18:00. Niestety, ten mecz nie będzie emitowany na żadnym otwartym polskim kanale. Zobaczymy go jedynie na Polsat Sport 3 dostępnym w płatnych pakietach, bądź w internetowym pakiecie Ipli.

Jest jeszcze jedna możliwość. Jeśli nie przeszkadza ci niemiecki komentarz, możesz obejrzeć mecz Irlandia Płn - Niemcy na kanale ARD, który nadaje mecz na żywo i za darmo.

Niestety przez decyzje Cyfrowego Polsatu kanał został usunięty, ale można go odkodować samodzielnie. Należy wybrać pozycję „Ustawienia” na dekoderze, a następnie „Instalacja” i „Ręczne wyszukiwanie kanałów”. Aby znaleźć ARD (Das Erste) musimy wyszukać częstotliwość 11541, prędkość transmisji 22000 i polaryzację pionową. Po zatwierdzeniu wyboru przyciskiem „OK” kanał pojawi się na liście, najprawdopodobniej na pozycji powyżej 1000.

Jakie scenariusze są możliwe po meczach?

Polska ma zagwarantowane wyjście z fazy grupowej jeśli wygra lub przynajmniej zremisuje z Ukrainą. Co w przypadku przegranej? To zależy od meczu Niemców. Jeśli mistrzowie świata nie przegrają z Irlandią Północną, wówczas opuszczą grupę na pierwszym miejscu, a Polska będzie miała miejsce drugie. Pozostałe scenariusze zależą od liczby goli. Polska może awansować, jeśli zakończy występ w grupie z lepszym dorobkiem bramkowym niż Niemcy (przy takiej samej liczbie punktów).

Istnieje też bardzo mało prawdopodobny scenariusz, że Polska zajmie trzecie miejsce w grupie. Musiałoby wówczas dojść do dwóch dość niespodziewanych sytuacji: biało-czerwoni musieliby przegrać z Ukrainą, a Irlandia Północna musiałaby pokonać Niemców. Dodatkowo bilans bramek musiałby wypaść na naszą niekorzyść. Nawet taka sytuacja nie oznaczałaby tragedii, bowiem na Euro 2016 aż cztery zespoły obejmujące w swoich grupach przedostatnią pozycję przejdą dalej.

Z kim może zagrać Polska w 1/8 finału?

Ponownie, wszystko zależy od lokaty, z której Polska awansuje (miejmy nadzieję!) do dalszej części turnieju. Cała drabinka spotkań po fazie grupowej jest już rozpisana, więc znamy potencjalne możliwości.

Jeśli Polacy zajmą pierwsze miejsce w grupie C, zagrają z zespołem, który zajął 3. miejsce w grupie A, B, lub F. Mecz odbędzie się w niedzielę 26 czerwca.

Jeśli Polska zajmie drugie miejsce w grupie C, zagra ze Szwajcarią (2. miejsce grupy A) w sobotę 25.06.2016.

Z kolei jeśli Polska zajmie 3 miejsce w grupie C, sytuacja robi się bardziej skomplikowana. Polacy będą mogli odpaść z turnieju bądź zagrać z Francją (1. miejsce grupy A) w niedzielę 26.06.2016 lub z nieznanym jeszcze zwycięzca grupy B w sobotę 25 czerwca.