Tech  / Artykuł

Walka Szpilka – Wilder do obejrzenia za darmo w telewizji i w Internecie

Pojedynek Szpilka - Wilder będzie miał miejsce w nocy z 16 na 17 stycznia (z soboty na niedzielę) i odbędzie się w Nowym Jorku, w brooklyńskiej hali Barclays Center. Stawką będzie pas WBC wagi ciężkiej. Zobacz, gdzie za darmo możesz obejrzeć to wydarzenie na żywo.

Artur Szpilka ma za sobą cztery spektakularne zwycięstwa, w których pokonał kolejno Tomasza Adamka, Ty Cobba, Manuela Quezadę i Yasmany’ego Consuegra. Teraz polski pięściarz zmierzy się z obecnym mistrzem świata, Deontayem Wilderem.

Wilder jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale Szpilka jest w życiowej formie. Dla polskiego zawodnika może to być walka życia, a z pewnością jest to najtrudniejsze i największe wyzwanie w karierze. Jeśli Szpilka wygra, będzie to oznaczać, że zostanie pierwszym polskim mistrzem świata w prestiżowej kategorii wagi ciężkiej organizacji WBC.

Artur Szpilka kontra Deontay Wilder
Walka Artur Szpilka kontra Deontay Wilder

Po raz pierwszy taką szansę otrzymał Andrzej Gołota, ale nie wykorzystał jej, ani kilku kolejnych szans na tytuł. Po Gołocie próbowali Albert Sosnowski, Tomasz Adamek, Mariusz Wach i i Andrzej Wawrzyk. Niestety, żaden z Polaków nie sięgnął po upragniony, mistrzowski pas WBC wagi ciężkiej.

Szpilka ma na swoim koncie 20 wygranych pojedynków i jeden przegrany. Statystyka jest w tym wypadku po stronie starszego o cztery lata Wildera, który wygrał 35 walk i nie przegrał jeszcze żadnej. Dla amerykańskiego pięściarza będzie to trzecia obrona tytułu organizacji World Boxing Council.

Szpilka – Wilder w telewizji i bez PPV

Transmisję z walki pokaże na żywo telewizja Polsat oraz Polsat Sport. Walka wieczoru rozpocznie się ok. godziny 5:00 czasu polskiego, w nocy z 16 na 17 stycznia. Studio Sport zacznie się już o godzinie 2:00.

Co ciekawe, Polsat po raz pierwszy od dawna przy takim wydarzeniu rezygnuje z systemu PPV, a więc walkę obejrzymy bez dodatkowych opłat. Będzie ona emitowana w standardowym paśmie, na dodatek na kanale dostępnych dla wszystkich, między innymi za sprawą cyfrowej telewizji naziemnej. Być może jest to spowodowane późną godziną spotkania, ale i tak jest to miły gest dla fanów polskiego pięściarza.

Walka Szpilki online będzie do obejrzenia na YouTubie

Spotkanie będzie można obejrzeć również w Internecie. Stream będzie nadawany na żywo i również będzie darmowy. Walkę obejrzymy na kanale Showtime Sports. To pierwszy przypadek, kiedy walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej będzie transmitowana za darmo w Internecie!

Oglądaj Deontay Wilder vs. Artur Szpilka

Zapraszamy do oglądania i trzymamy kciuki za Polaka z Wieliczki!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst