1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Player.pl pokazuje jak się robi transmisje meczów online. Real Madryt - FC Barcelona to idealny przykład

Mecze FC Barcelony z Realem Madryt, czyli hiszpański El Clasico, to zawsze wielkie wydarzenie dla fanów futbolu. Do takiego spotkania dojdzie już jutro. Jest to także duże wydarzenie medialne, jednak w tym wypadku to Internet wygrał z telewizją. I to hattrickiem.

gdzie mecz barcelona real madryt
130 interakcji
dołącz do dyskusji

Spotkanie FC Barcelona - Real Madryt obejrzymy już jutro, 21 listopada (sobota) o godzinie 18.15. Kibice już zacierają ręce, bo kiedy na boisko wychodzą najbardziej utytułowane kluby w historii ligi hiszpańskiej, a naprzeciwko siebie stają Messi i Christiano Ronaldo, można być pewnym, że czeka nas świetne widowisko.

Tym razem starły się też stare i nowe media. Wynik jest ość zaskakujący: Internet 3:0 Telewizja.

Po pierwsze, klarowne zasady

Polscy telewidzowie przez ostatnie lata ligę hiszpańską mogli oglądać w Canal+ Sport. Teraz jednak prawa do Primera Division wykupiło Eleven Sports Network. Klienci nc+ nadal mogą oglądać starcia hiszpańskich klubów, ale teraz muszą wykupić dodatkowy pakiet z kanałami Eleven. Nie dziwi zatem irytacja telewidzów.

barcelona real gdzie mecz

Tymczasem kanały Eleven są dostępne także w Internecie, gdzie mają zdecydowanie lepszą passę. Co prawda na początku Eleven i Eleven Sports były dostępne za darmo, ale był to okres przejściowy. Teraz można je oglądać w specjalnej strefie w serwisie Player.pl.

Mecz Real Madryt - FC Barcelona to pierwsze tak ważne wydarzenie, odkąd Eleven nadaje pod skrzydłami serwisu Player.pl. Player podszedł jednak do tematu zdecydowanie mniej pazernie. Dostęp do obu kanałów Eleven może wykupić każdy internauta. Nie są potrzebne żadne umowy z telewizją. Dodatkowo transmisje można oglądać na praktycznie wszystkich urządzeniach, które mają dostęp do Internetu, w tym smartfonach, tabletach, czy telewizorach Smart TV.

Po drugie, niewygórowana opłata

Duże wydarzenia sportowe są dla operatorów telewizyjnych doskonałą okazją do zarobku. Często dostęp do pojedynczej transmisji odblokowanej w telewizji kosztuje nawet 40 zł. A do tego trzeba przecież doliczyć cenę abonamentu telewizyjnego. W Internecie też bywa różnie. Dla przykładu, występu Polaków w ramach eliminacji Euro 2016 można było obejrzeć w Ipli, gdzie za ok. 15 zł można było wykupić dostęp do 3 dni transmisji meczów.

fb-barcelona-real-madryt-El-Clasico-2015 (3)

Mecz Realu Madryt z FC Barceloną z pewnością był wielką pokusą do wprowadzenia dodatkowych opłat, ale Player.pl nie wyciągnął ręki po dodatkowe pieniądze. Mecz obejrzymy w standardowym pakiecie Sport. Jeśli nie jesteś na bieżąco z ofertą platformy Player.pl, przypomnę, że pakiety to wprowadzona niedawno usługa telewizji w Internecie. Każdy Internauta może wykupić miesięczny dostęp do pakietów telewizji na żywo (paczka TVN 24, TVN 24 BIS, TVN Style, TVM Meteo Active i TVN Turbo w cenie 13,99 zł), bajek dla dzieci, czy właśnie kanałów Eleven w pakiecie Sport.

Pakiet Sport kosztuje 11 zł i umożliwia miesięczne oglądanie online obu kanałów Eleven w jakości HD. Mecz Barcelony z Realem zostanie wyemitowany w ramach tego miesięcznego pakietu, bez dodatkowych opłat. To bardzo niewygórowana opłata dla fanów piłki nożnej, zwłaszcza, że nie musimy tu płacić żadnego abonamentu telewizyjnego.

Po trzecie, interakcja z widzem

Player.pl przygotował specjalną, interaktywną stronę dla kibiców, którzy będą oglądać El Clasico. Podserwis jest przygotowany bardzo profesjonalnie i estetycznie. Znajdziemy w nim strefę kibica z najważniejszymi informacjami na temat obu drużyn, wiele interakcji wykorzystujących media społecznościowe, jak i całą tablicę gromadzącą wpisy kibiców z Facebooka i Twittera. Za ten ostatni element odpowiada Brand24.

gdzie mecz barcelona real

Jak mówi Jan Wykrytowicz, Dyrektor Marketingu player.pl:

Teraz, dzięki aplikacji „Twoja strona El Clasico” w player.pl polscy widzowie mają szansę zaangażowania się w ten niezwykły pojedynek już dziś. Wszystkich fanów futbolu zachęcamy do odwiedzenia naszej aplikacji i wytypowania wyniku meczu oraz innych statystyk. Dzięki współpracy z brand24.pl udostępnimy także pojawiające się w social mediach komentarze kibiców z całego świata. Jesteśmy przekonani, że dla fanów piłki nożnej jest to doskonała forma rozgrzewki przed sobotnim pojedynkiem gigantów.

Player.pl tym razem naprawdę odrobił pracę domową. Jeśli tak mają wyglądać internetowa oprawa przyszłych wydarzeń sportowych, to jestem na tak. W ten sposób, małymi krokami, polski Internet udowadnia, że staje się coraz lepszą alternatywą dla telewizji.