Blog Forum

KUP STAREGO MACBOOKA!

Powiedz mi szczerze.. Do czego potrzebujesz MacBooka?

Jeżeli na zadane wyżej pytanie odpowiesz sobie: „do grania”; „do grafiki”; „do stałej pracy”; to dla Ciebie krótko – nie kupuj, ale jeżeli potrzebujesz go tylko do internetu, bądź do lekkiej pracy takiej jak moja (pisanie tekstów, przeglądanie internetu) to zaoszczędź razem ze mną kilka tysięcy. 🙂

Dlaczego? Przecież Maki takie drogie..
Fakt, wchodząc na Apple.com pierwsze co widzimy
to MacBook Air, 11 cali który najtaniej kosztuje chyba 4700zł, ale!

Najtańszy MacBook na pewnym serwisie aukcyjnym zaczyna się już od 400/500zł! Chociaż nie warto się nim zainteresować, to za około 1200-1500zł mamy już nawet porządnego MacBooka do małej pracy, który do dzisiaj otrzymuje aktualizacje, ponieważ MacBooki (od 2008 w górę) oraz iMaki (od 2007 w górę) do dziś otrzymują aktualizacje, wraz z najnowszym systemem OS X 10.11 El Capitan.

Jak działa taki MacBook? Z najnowszym systemem – na czwórkę z plusem. O ile bateria nie jest zużyta to potrafi wytrzymać nawet 4-5 godzin bez zasilacza, system chodzi w miarę płynnie, ponieważ najnowsza, jedenasta odsłona OS X przyśpieszyła system nawet czterokrotnie, względem poprzednika.

Z czego ja korzystam? Ja niestety nie przeznaczyłem całej kwoty którą miałem wydać na swojego MacBooka. Zamiast tego kupiłem o rok starszego, ale o 800zł tańszego, białego MacBooka z 2007 roku. Chciałem zaoszczędzić i trochę źle na tym wyszedłem, ale nie narzekam, bo zapłaciłem dużo mniejszą kwotę.

Stary Mac? Minimum 4GB RAM, ponieważ ubolewam nad tym jak mój MacBook z dwiema kostkami (łącznie 2,5GB RAM) działa. Dopóki jest odpalony Spotify i Facebook jest okej, ale jeżeli piszę na facebooku, słucham muzyki ze Spotify, przeglądam kilka kart – to tylko widzę na pasku jak wolna pamięć RAM spada, lecz na szczęście koszt kosteczki 2GB to tylko 120-140zł.

I chociaż w gry na nim nie pograsz..
to spokojnie nacieszysz się swoim własnym Mac OS’em w domu.

Zdjęcie: Matthew Richards.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst