Blog Forum / News

Plus po cichu powiększa zasięg Internetu LTE na Święta

148 interakcji
dołącz do dyskusji

Tekst został pierwotnie opublikowany na Blog Forum Spider’s Web. 

Bez hucznych zapowiedzi i otwierania butelek szampana, a wręcz „po cichu”, Plus poinformował na swojej stronie internetowej, że już 90% Polaków może korzystać z superszybkiego Internetu LTE.

W grudniu 2014 roku, Play jako pierwszy pochwalił się pokryciem 70% populacji naszego kraju swoim Internetem LTE. W styczniu, fioletowy operator, po raz kolejny podbił wynik, o kolejne 3%. Konkurencja długo siedziała w ukryciu i nie chwaliła się przeprowadzanymi modernizacjami swojej infrastruktury. W połowie lutego Polkomtel poinformował, że dociera do 8 na 10 Polaków ze swoim superszybkim Internetem.

Do informacji o 90% wyniku Plusa dotarłem zupełnie przez przypadek, wchodząc na stronę operatora i sprawdzając informacje o nowo powstałej aplikacji mobilnej na smartfony i tablety. Dziwi mnie fakt, że Polkomtel nie chwali się tą wiadomością na lewo i prawo. Być może operator chce poczekać na huczne świętowanie do 100% pokrycia populacji swoim LTE. Tak czy inaczej, abonenci dostali miły prezent na Wielkanoc.

W mojej prywatnej opinii, to właśnie Plus może jako pierwszy w Polsce dotrzeć do wszystkich mieszkańców ze swoim LTE. Możliwym jest, że wydarzenie to będzie miało miejsce jeszcze w tym roku. Jedno jest pewne, Polkomtel stawia dostęp do usługi mobilnego Internetu na pierwszym miejscu i nie chce, by miano „lidera LTE w Polsce” było słowami rzuconymi na wiatr.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst