Blog Forum

Plus pokazuje najlepszą ofertę na rynku na… internetowy roaming

Spadające ceny połączeń głosowych i wiadomości tekstowych nas nie dziwią. Tym prężnie zajmuje się Unia Europejska, dzięki czemu zmierzch roamingu na Starym Kontynencie jest naprawdę bliski. Inaczej sprawa ma się w pakietach internetowych, gdzie ceny nie są zbyt zadowalające. Czas na zmiany.

Do tej pory najbardziej korzystne pakiety danych w roamingu na terenie Unii Europejskiej proponował Play. Tym razem to jednak Polkomtel zdecydował się wyznaczyć trendy cenowe. Aż trudno było mi uwierzyć w to co zobaczyłem, ponieważ Plus nie tylko zaproponował najlepsze ceny ale i rozszerzył pakiety o kolejne państwa: Norwegię, Islandię, Lichtenstein, Szwajcarię oraz… USA!

Do wyboru mamy jednak aż dwa różne pakiety:

Pakiet Atlantycki – obejmujący Unię Europejską, Norwegię, Islandię i Lichtenstein oraz dodatkowo Szwajcarię i USA

Pakiet Orientalny – obejmujący wybrane kraje Europy Wschodniej oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Tutaj ceny są zdecydowanie wyższe. Dla przykładu za 10 MB zapłacimy 15 zł, za 100 MB 90zł a za 500 MB aż 350 zł.

Ważną informacją jest domyślnie włączona usługa Limiter DATA, która ustanawia próg połączeń internetowych w roamingu do 250 zł. Opcję możemy oczywiście odblokować na własne życzenie.

Przyjrzyjmy się zatem wszystkim sieciom komórkowym w Polsce, które oferują pakiety internetowe w roamingu. Wszystkie ceny w tabeli podane są z podatkiem VAT.

i57.tinypic.com/xqb6gi.jpg

Jak widzimy, w małych pakietach danych od 20 do 50 MB zdecydowanie króluje Play i Mobile Vikings. Od 100 MB do 2.5 GB oferta Plusa jest bezkonkurencyjna. Dla Polkomtela należą się wielkie brawa, teraz czekamy na równie konkurencyjne ceny na rynku krajowym i reakcję konkurencji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst