Blog Forum

Plus testuje LTE-Advanced. Polkomtel znów odleci konkurencji?

Sieci komórkowe w Polsce rozwijają się w coraz szybszym tempie. Jeszcze nie tak dawno Polkomtel jako pierwszy w naszym kraju wprowadzał szybki Internet LTE. Kilka dni temu operator ten testował jego zaawansowaną wersję, LTE-Advanced, a prędkość miała osiągnąć pułap 300 Mb/s.

Wczoraj Piotr Grabiec pisał o konferencji czeskiego oddziału T-Mobile, na której przedstawiono LTE-Advanced wprowadzone u naszego południowo-zachodniego sąsiada. Jak się okazuje, w Polsce nasi operatorzy także nie próżnują. Plus przeprowadził kilka dni temu udane testy LTE-Advanced, a prędkość miała osiągnąć 300 Mb/s.

Próba została zrealizowana dzięki połączeniu dwóch pasm częstotliwości 1800 MHz oraz 2600 MHz oraz oprogramowaniu LTE-Advanced Carrier Aggregation dostarczonego przez firmę Ericsson.

Plus po raz kolejny udowadnia, że śmiało sięga po nowe rozwiązania i jest nie tylko liderem technologii LTE, ale również wyznacza trendy i standardy usług internetowych w naszym kraju. – powiedział Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, pierwszych komercyjnych wdrożeń LTE-A można spodziewać się po przeprowadzeniu aukcji i zbudowaniu sieci 800 MHz oraz 2600 Mhz.

Testy zaawansowanej technologii są niezbędnym elementem naszej strategii rozwoju sieci, który potwierdza naszą gotowość do zapewniania najbardziej niezawodnego i szybkiego transferu danych. – powiedział Oliver Kanzi, prezes firmy Ericsson w Polsce.

Plus po raz kolejny pokazuje, kto tak naprawdę wyznacza najnowsze standardy technologii i usług komórkowych w Polsce. To właśnie Polkomtel jako pierwszy osiągnął transfer 300 Mb/s, pokazał LTE Broadcast i przeprowadził testy rozmów w technologii VoLTE. Nam pozostaje mocno trzymać kciuki za powodzenie szybkiego wdrożenia najnowszych technologii i czekać na ruch ze strony konkurencji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst