Blog Forum

Przyszłość muzycznego rynku? Kihno!

Zapewne każdemu z Was, muzyczny rynek kojarzy się z płytami CD. Nie jednemu przyszło na myśl, aby próbować zmienić nośnik, na którym dystrybuowane są albumy muzyczne. Między innymi Steve Jobs, gdy Apple zmieniało logo iTunes, usuwając z niego nośnik CD – wspomniał o tym, że w przyszłości nie widzi ich. Mamy kolejnego, w tej walce z wiatrakami – tym razem jest to wytwórnia muzyczna.

Dream Tea Entertainment, jedna z koreańskich wytwórni płytowych ogłosiła, że zamierzają wydać album przy użyciu dość niecodziennego nośnika. Zespół Girl`s Day, mający już niedługo „comeback”, a dokładniej 15 października tego roku, ich EP ukaże się w formie inteligentnej karty zamiast tradycyjnego dysku CD. Jest to pierwszy w takiej formie wydany album.

Chociaż lista utworów nie jest jeszcze ujawniona – wiadomo wiele na temat użytego, innowacyjnego nośnika. Karta będzie działać z aplikacją na Smartphone: Kihno, która korzysta z technologii NFC (Near Field Communication) do komunikowania się. Ich agencja dodaje że MV(Music Video) i zdjęcia z Photo Booku będą również dostępne poprzez tą aplikacje (Kihno).

Podczas spotkania prasowego, zostały ujawnione również informacje, że Kihno jest dostępna tylko dla urządzeń z systemem Android. Pozostawia to pytanie, czy fani grupy, którzy mają urządzenia z innym systemem operacyjnym będą mogli posłuchać utworów zawartych na nowym „inteligentnym krążku”?

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst