Blog Forum

Nowy model Tesli zobaczymy już za tydzień

Wczoraj na oficjalnych profilach społecznościowych firmy Tesla ukazały się grafiki przedstawiające premierę nowego modelu elektrycznego samochodu. Ta ma nastąpić już 9 października a główną atrakcją ma być tajemniczy model D amerykańskiego producenta.

Tak naprawdę o nowym modelu D nie wiemy praktycznie nic. Być może nowa wersja dostanie napęd na cztery koła od Modelu X. Bazą ma być dobrze znana nam już S-ka, która podbija rynki np. w Norwegii.

tesla

Tesla jest obiektem mojego zainteresowania od dawna, jednak to wciąż samochód, który jest dla mnie niedostępny ze względów finansowych. W 2017 roku pojawić ma się wersja „budżetowa” – model E, która będzie do kupienia za równowartość ok. 30 tysięcy dolarów. W planach jest także wersja z napędem na cztery koła – X oraz Roadster.

Kupno tego samochodu w naszym pięknym kraju byłoby na pewno opłacalne, ale cały czas niepraktyczne. W Polsce brakuje stacji ładowania, choć te, według zapowiedzi, mają pojawić się już w przyszłym roku w okolicach takich miast jak Katowice, Wrocław, Poznań, Łódź czy Gdańsk. Dziwi brak Warszawy na mapie, dzięki czemu podróżni bez problemów mogliby dostać się z Berlina czy Pragi do stolicy Polski.

Czekam na premierę nowego samochodu Tesla D z wielkimi nadziejami. Szczególnie zależy mi na informacjach o usprawnionych akumulatorach, które wytrzymają dłuższą drogę na jednym ładowaniu. Nie przypomina Wam to sytuacji z bateriami w smartfonach?

O nowościach dowiemy się już 9 października.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst