Blog Forum

iOS 8 nie uśmiercił mojego iPhone 4s

Aktualizacja systemu Apple zawsze wzbudza dużo emocji, coraz częściej również tych negatywnych. Sam, posiadając leciwy już model iPhone 4s wahałem się do ostatniej chwili z decyzją wgrania iOS 8. Na szczęście okazało się, że nie jest tak źle.

Wielką zaletą systemu Apple jest to, że wszyscy użytkownicy iPhone dostają w tym samym czasie aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania. Większość osób nie może powstrzymać się z instalacją świeżo wydanego iOS, co skutkuje przeciążeniami serwerów Apple i dłuższym niż zazwyczaj procesem update’u.

Aktualizacja do iOS 8 przebiegła jednak bezboleśnie

Być może miałem szczęście, chociaż musiałem odczekać kilka godzin „w kolejce”. Przeglądając komentarze odnośnie nowej wersji systemu Apple w jednym z serwisów poświęconym produktom firmy z Cupertino, nagle zauważyłem znaczny ubytek procentów baterii mojego iPhone 4s. Od razu wszedłem do menu ustawień, gdzie zaskoczył mnie widok w połowie zapełnionego paska downloadu iOS 8. Ponad 900 MB ściągnęło się nadzwyczaj szybko. Kilkanaście minut później ostatecznie zdecydowałem się dokonać aktualizacji. Tak potrwała nie więcej niż 30-40 minut. Po tym czasie przywitał mnie biały ekran konfiguracyjny. Kilka kliknięć i moim oczom ukazała się lekko zmodyfikowana wersja iOS.

System działa przyzwoicie

Wiele osób boi się dokonać aktualizacji iPhone 4s w obawie zmniejszenia sprawności działania systemu. Różnica jest lekko zauważalna, od czasu do czasu widać delikatne „ścinki”, ale iOS dalej działa sprawnie. Trzeba zaznaczyć, że 4s ma już 3 lata i nie można wymagać od smartfona Apple tego samego, co od nowszych modeli. Nikt jednak nie odczuje irytacji, wręcz przeciwnie, jeśli zakładał, że Cupertino uśmierci iPhone 4s, to miło się zaskoczy. Instalować można śmiało.

Ważne informacje przed decyzją aktualizacji

Najważniejszą informacją jest przyzwoite działanie systemu iOS 8 na leciwym 4s. Warto tutaj zaznaczyć, że Apple nie pozwala cofnąć aktualizacji, więc decyzja musi być przez nas przemyślana. Jeśli ściągamy nową wersję systemu bezpośrednio na telefon, to warto wcześniej wyczyścić pamięć ROM z zbędnych danych, instalacja wymaga kilku GB wolnej przestrzeni. Po zakończeniu aktualizacji wszystko wraca do normy. Update warto robić na podłączonym do sieci telefonie lub przynajmniej 50% baterii.

LTE w Plusie działa!

Mimo, że sam nie mogę tego sprawdzić, bo 4s nie posiada szybkiego Internetu LTE, to wiele osób potwierdza jego działanie z włożoną w telefonie kartą Plusa. Nie ma znaczenia czy mamy abonament czy ofertę na kartę. Ważne są jednak ustawienia LTE, które powinny wyglądać następująco:

APN: plus
Użytkownik: plusgsm
Hasło: plusgsm

Ciekaw jestem, czy Polkomtel maczał w tym palce, czy to zasługa Apple. Tak czy inaczej, cieszmy się. Jak widać, wraz ze zmianą 4s na 6 nie będę musiał także zmieniać operatora sieci, co bardzo mnie cieszy.

Teraz czas na testy. Jutro cały dzień poświęcę na sprawdzenie działania baterii oraz nowych funkcji. Na pewno pobawię się aplikacją „Zdrowie”, sprawdzę dyktowanie w języku polskim i kilka innych nowych funkcji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst