REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Podróże
  3. Singapur

Historia Azji w pigułce, czyli 17 rzeczy, które cię zaskoczą

W Singapurze, jak w lustrze, przegląda się cała Azja.

03.09.2014
10:34
Historia Azji w pigułce, czyli 17 rzeczy, które cię zaskoczą
REKLAMA
REKLAMA

Ogromne połacie różnorodnego terenu i wielowiekowa historia zostały tu skompresowane na terenie malutkiej wyspy – mniejszej, niż niejedno kontynentalne miasto. Dlatego warto poznać ciekawostki związane historią cywilizacji tego kontynentu - skąd się wziął hinduski bóg z głową słonia, albo dlaczego Bataków uważano za doskonałych łowców głów i czarnoksiężników.

Idealnym miejscem, aby dowiedzieć się tych wszystkich faktów jest singapurskie Muzeum Cywilizacji Azjatyckich. Podróż zaczyna się singapurską rzeką, która w XVI/XVII w. była głównym zasobem mieszkańców, ale później straciła na znaczeniu w miarę rozwoju portu obsługującego dalekomorskie statki. Później cofamy się głęboko w przeszłość do prekolumbijskich mieszkańców Sumatry, Bataków, którzy pokazują, że łowcy głów występowali także daleko poza Amazonią.

REKLAMA

Następnie przesuwamy palec w górę mapy do Malezji, gdzie odwiedzamy dwór królewski, aż zatrzymujemy się w Chinach, którym w filmie poświęciłem najwięcej miejsca. To miejsce wcielania w życie nauk dwóch wielkich indywidualności: Konfucjusza i Buddy, które miały niebagatelny wpływ dla rozwoju światowej cywilizacji.

Co ciekawsze zagadnienia wyjaśniam w anegdotach! Na koniec wędrujemy przez Himalaje do Indii, gdzie święte krowy chodzą po ulicach, a kobiece bóstwa świecą krągłościami. To właśnie w hinduizmie mityczne stwory składają się z części zwierząt takich jak koza, krokodyl, słoń i ryba!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA