Blog Forum

AirHack czyli całkiem realistyczny symulator hakera w Twojej przeglądarce

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest być hakerem z prawdziwego zdarzenia? Prześladowały was sny o spektakularnych włamaniach, kradzieżach danych, czy po prostu o zniszczeniu systemu osoby, której tak bardzo nie lubicie? AirHack sprawia, że w końcu jest to możliwe!

Niestety (a może na szczęście?) AirHack to tylko gra, będąca prostym hakerskim symulatorem online zawierającym elementy RPG. Wcielamy się w niej w rolę agenta firmy Airem, która zapewnia nam stały dostęp misji polegających na kradzieży danych, programów i wszystkim co związane ze stałym dopływem adrenaliny przed naszą własną klawiaturą. Mało tego, autor gry postarał się by tryb fabularny urozmaicony został użytkownikom tzw. ‚cut scenkami’, które pojawiają się między kolejnymi etapami rozgrywki. Możemy również dołączyć do trybu gry wieloosobowej gdzie dostępne są misje klanowe, w których całe drużyny mogą rywalizować między sobą.

Na pierwszą część gry nie udało mi się załapać ze względu na brak miejsc, postanowiłem zatem, że kolejnej odpuścić nie mogę. Po zalogowaniu się do symulatora naszymi pierwszymi krokami steruje tutorial, który sprawnie i szybko przedstawia całą funkcjonalność oraz podstawowe operacje wykonywane w grze. AirHack oferuje również dostęp do stałych narzędzi pracy takich jak skrzynka pocztowa oraz telefon komórkowy. Służą one do odczytu najnowszych wiadomości, jak również pozwalają na szybsze wykonanie misji. Każdorazowo nowa wiadomość jest sygnalizowana poprzez nieśmiertelny dzwonek monofoniczny ze starych modeli Nokii. Dla lubiących wytykać błędy lub mających masę wątpliwości autor stworzył forum, na którym możemy dyskutować i dowiadywać się więcej o samej grze i graczach.

Jeśli wcześniej używaliście Linuxa (nieważne jakiej dystrybucji) i spędziliście trochę czasu z terminalem to jestem niemal pewien, że po dziesięciu minutach będziecie w stanie swobodnie przemieszczać się miedzy okienkami operacjami w AirHack’u. Po co te komendy? No cóż, na tym polega cała hakerska działalność – sterowanie za pomocą komend, bardzo podobnych do tych, które możemy spotkać w naszych systemach.
Podsumowując: AirHack to jedyna w swoim rodzaju symulacja, w której trzeba się solidnie napracować aby wszystko poszło zgodnie z planem. Jeśli tylko masz w sobie odrobinę komputerowego geeka i chciałbyś spróbować własnych sił to hakerski świat czeka na wyciągnięcie ręki… wystarczy dać się złapać w sieć Airem Network.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst