Blog Forum / News

W Polsce ciężko wymienić ładowarkę w Apple

102 interakcji
dołącz do dyskusji

Tekst został pierwotnie opublikowany na Blog Forum Spider’s Web.

Apple wprowadził ostatnio możliwość wymiany nieoryginalnych ładowarek do iPhone′a na te oryginalne oczywiście po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Polska jest wpisana w ten program, ale niestety nikt nie chce wymieniać ładowarek.

Program zakłada, że w przypadku, gdy mamy nieoryginalną ładowarkę firmy Apple możemy ją zanieść do sklepu i za 42 zł wymienić ją na oryginalną. To bardzo dobra polityka, gdyż na pewno wszystkim zależy na tym, aby korzystać z oryginalnych urządzeń, a nie odpowiedników, które czasami prowadzą do awarii. Niestety, problem polega na tym, że w Polsce nie mamy oficjalnie sklepu Apple. Wszystkie punkty to reeselerzy, którym podlegają serwisy. Tym samym nie ma możliwości wymienienia u nich ładowarek. Dzwoniłem do kilku punktów i byłem odsyłany z kwitkiem.

W celu wyjaśnienia sprawy zadzwoniłem nawet do osoby odpowiadające z PR Apple na terenie Polski i na razie mam czekać na odpowiedź, czy iSpot zacznie przyjmować ładowarki, a na razie zaproponowano kontakt za pośrednictwem e-mail ze sklepem Apple. Być może oni podpowiedzą, jak skorzystać z akcji. Jednak godzina już późna i infolinia nie działa, a więc trzeba będzie poczekać do jutra. Na razie jednak odradzam męczenie pracowników serwisu i iSpot w Polsce, gdyż niestety oni nic nie pomogą – brak decyzji odgórnej ucina im możliwość działania.

Kolejny dobry pomysł, ale jak zawsze pojawia się dużo problemów z jego wdrożeniem. A miało być tak pięknie…

Więcej na temat programu można przeczytać tutaj.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst