1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

sPlay: Filmy po polsku na iTunes Store. Nie jest aż tak źle…

Lokowanie produktu

Kupowanie lub wypożyczanie filmów na iTunes Store to czysta przyjemność. Dwa kliknięcia i już mamy film HD w iTunes, gotowy do oglądania. I wszystko byłoby piękne, gdyby nie dwa poważne problemy.

23.03.2013
19:28
sPlay: Filmy po polsku na iTunes Store. Nie jest aż tak źle…

Pierwszy i przy okazji mniejszy z nich, to cena. Przykładowo, gdybym chciał kupić sobie do itunesowej biblioteki“Prometeusza” z polskimi napisami w wersji HD, musiałbym za niego zapłacić aż 16,99€, czyli około 70 zł – podczas gdy w tej cenie, a często nawet taniej, można na Allegro czy ebayu znaleźć zafoliowane wydanie blu-ray. Jasne, że wygodniej jest ściągnąć sobie film w parę minut niż czekać na przesyłkę czy fatygować się do sklepu, ale perspektywa posiadania w tej samej lub lepszej cenie fizycznej płytki w ładnym pudełku wraz z dodatkami jest znacznie bardziej atrakcyjna – a od cyfrowej dystrybucji oczekuję przede wszystkim wygody, z którą jednak w parze powinna iść niższa cena, rekompensująca nam brak fizycznej kopii filmu. Podobny stosunek mam do cyfrowej muzyki – tutaj jednak oferta iTunes jest bardzo dobra, często płyty moich ulubionych wykonawców, które ciężko dostać w moim miejscu zamieszkania (albo w ogóle w Polsce) w sensownej cenie, w sklepie Apple kosztują równowartość 30-40 zł, a więc na tyle mało, by nie zastanawiać się długo i klikać Buy Now, zamiast sprowadzać te albumy z zagranicznych sklepów za wygórowane kwoty. Szkoda zatem, że i w przypadku filmów oferta nie jest na tyle atrakcyjna, by bez zastanowienia wybierać zakup przez iTunes.

* sPlay.pl to nowy blog Grupy Spider's Web, który odpowiada na ważne pytania w czasach cyfrowej rozrywki: w co zagrać, czego posłuchać, co przeczytać, co obejrzeć. sPlay jest także obecny na Facebooku.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze