Blog Forum

Najwięcej Oscarów dostało..... 3D!

5 Oscarów dla 3D to bez wątpienia ostry prztyczek w nos dla wszelkiej maści polskich „znafcóf” filmowych. Za każdym razem jak czytam wielka krytykę technologii 3D przez pseudo expertów, mam wrażenie iż niektórzy oderwali się od realiów świata. Ludzie lubią 3D i chcą 3D.

Warto przy tym powiedzieć iż obecnie już wszystkie adaptacje komiksów będące zawsze blokbusterami, są realizowane w 3D. W tym roku do Marvela dołącza DC Comics z „Człowiekiem ze Stali”.

Życie Pi 3D, które dzisiaj zgarnęło 4 Oscary, pokazuje iż można zrealizować dobry film klasyczny-artystyczny w tej technologii, a 80% ludzi w Polsce obejrzał ten film w 3D. Do tej pory w 3D najczęściej oglądaliśmy w filmach s-f i adaptacjach komiksów. Moim zdaniem Oscary dla 3D to najważniejsze wydarzenie tego roku. Drugim ważnym krokiem jest lepsza technologia 3D. Każdy kto choć raz obejrzał film 3D w technologii polaryzacyjnej doceni jej możliwości. Po pierwsze mamy wysoką jasność obrazu. Po drugie własne okulary, po trzecie zaś nasze oczy są wypoczęte po filmie, po czwarte wreszcie dla okularników są do kupienia nasadki zamiast zakładania podwójnych okularów, co oglądanie czyni przyjemniejszym. Dlatego czas bojkotować system Dolby 3D, z małymi kaprawymi szkiełkami i wielorazowymi zasyfionymi okularami. Piekło już zamarzło skoro w 3D pojawi się sam sir James Bond.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst