Blog Forum

"Jestem złodziejem i jestem z tego dumny"

Ostatnio strasznie rozbawiła mnie buta „piratów” oburzonych zamknięciem serwisu kinomaniak.tv. Z jednej strony dziwi mnie buta „zarządu” który rzekomo pozywa „OVH” o bezprawne działanie, trzeba mieć jednak tupet.

Z drugiej jednak śmieszy i przeraża zdruzgotany kręgosłup moralny bardzo wielu osób, który to PUBLICZNIE i POD NAZWISKIEM na fanpagu facebookowym, piszę o tym iż nie tylko korzystało z serwisu, ale iż wykupili konta premium. Wszyscy normalni ludzie wiedza, iż filmy tam prezentowane z legalnością nie maja nic wspólnego. I ja rozumiem, iż ktoś wymyślił sobie linkowanie i sposoby na omijanie prawa, i próbuje robić interes prawie i moralnie wątpliwy. Ale najbardziej zdumiewają mnie ludzi zbierający podpisy, czy publicznie chwalący się „Jestem złodziejem i jestem z tego dumny”. Tak wiem…. to nie kradzież, …. piractwo jest dobre i setki innych mniej lub bardziej bzdurnych argumentów. Ja jednak wciąż boleje nad tym, iż nawet jeśli i tak cały internet to robi, to dzisiaj przekroczono kolejna granicę. Publicznie mnóstwo ludzi chwali się łamaniem prawa bez żadnej refleksji moralnej. No, ale czego wymagać w tych zdegenerowanych czasach.

Wpis ten nie jest dysputą o roli piractwa i jej konsekwencjach, tylko refleksją na temat postawy osób. Temat serwisów streamingowych i piractwa to duży i osobny temat. Zasadniczo jednak wszystko polega na ciągłej pogoni za „teraz, natychmiast, za darmo”. Za kilka lat zostanie już tylko darmowy-śmietnik i dotyczy to zarówno treści pisanej, mówionej, śpiewanej jak i wideo. Dzieci Youtuba, Sadistica, kwejka i całej reszty, są być może pokoleniem straconym dla kultury.
Trzeba jasno powiedzieć. Dobra treść kosztuje. Zdanie się na „rynek” powoduje zwycięstwo masy nad inteligentnymi. To tez jedna z wad demokracji.

Po co mam tworzyć wartościową treść, jak lepiej wrzucić psa/dziecko do wody…. i mieć więcej wyświetleń i pieniędzy.

Zła moneta wypiera dobra monetę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst