REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

iPad niepokonany

02.08.2012
22:30
iPad niepokonany
REKLAMA
REKLAMA

Jak podało IDC, Apple razem ze swoim iPadem dalej rządzą na runku tabletów. Kogoś to zaskakuje? W drugim kwartale, porównując z rokiem ubiegłym, rynek tych urządzeń wzrósł o 66%, co oznacza około 25 milinów sprzedanych tabletów. Jak podaje The Verge i badanie wykonane przez IDC, iPad Apple to 68% całego rynku. Wynika z tego, że żaden iPad-killer nawet nie podjął równej walki, chociaż na horyzoncie widać Nexusa, to on może w końcu przełamać dominację firmy z Cupertino.

IDC podaje, że Apple sprzedało w drugim kwartale tego roku 17 milionów swojego iPada, rok temu w tym samym kwartale Apple zdołało sprzedać tylko 9,2 milionów tych urządzeń. Oznacza to 84 procentowy wzrost. Jest to duża zasługa nowego iPada.

Dla porównania, Samsung sprzedał „tylko” 2,4 miliona swoich tabletów, Amazon sprzedał 1,2 miliona Kindle Fire, a Asus niecałe 900 tysięcy w tym samym kwartale. Za jakiś do gry wejdzie również Microsoft ze swoim Surface i Windows 8 na pokładzie, i to wtedy Apple może będzie miało godnego przeciwnika w walce na rynku tabletów. W końcu będzie dostępny tablet, na którym będziemy mogli uruchomić desktopowe aplikacje. Dla wielu jest to ważna możliwość i może pokazać, na co naprawdę stać to urządzenie połączone ze świetnym systemem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA