REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Zaawansowany retusz zdjęć z poziomu tabletu lub smartfonu, tylko z aplikacją Snapseed

Snapseed 5
REKLAMA
REKLAMA

O popularności i fenomenie aplikacji fotograficznych nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy rzut okiem na burzliwą historię programu Instagram lub ilość pobrań Camera+ i Camera360 ze sklepów Google Play i Apple App Store. Ludzie pokochali aparaty w smartfonach i uwielbiają poprawiać swoje zdjęcia, a następnie udostępniać je w portalach społecznościowych. Czy zdjęcia wykonane telefonami mogą być jeszcze lepsze? Tak, ale tylko z aplikacją Snapseed.

Program Snapseed to prawdziwy kombajn do obróbki zdjęć. Pozwala na łatwą i intuicyjną obróbkę fotografii przy wykorzystaniu wygodnego interfejsu dotykowego. Dzięki tej aplikacji bez problemu ustawimy kontrast, jasność, nasycenie i balans bieli. Ale te parametry to dopiero początek zabawy przy edycji zdjęć z Snapseed. Program pomoże nam wykadrować i wyprostować zdjęcie, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo możemy skorzystać z masy dostępnych filtrów, efektów oraz ramek. Dzięki temu możemy wydobyć niepowtarzalny klimat każdej fotografii.

Snapseed pozwala na delikatną i subtelną edycję zdjęcia, mającą ca celu poprawę jakości oraz usunięcie ewentualnych niedoróbek. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać aplikację do zaawansowanej obróbki fotografii, które zmieni zwykłe zdjecie ze spaceru, w iście baśniowy kadr. Możliwości są praktycznie nieograniczone i to właśnie mnogość funkcji sprawia, że zabawa z Snapseed potrafi wciągnąć na długi czas. Po zainstalowaniu aplikacji, człowiek ma ochotę na podrasowanie wszystkich zdjęć z rolki aparatu.

Program jest obecnie dostępny tylko na urządzenia z systemem operacyjnym iOS w wersji 4.2 lub wyższej. Dzięki Snapseed możemy edytować zarówno pliki JPEG, TIFF jak i RAW.  Te ostatnie obsłużymy tylko na iPadach. Jednak już niebawem powinna zostać wypuszczona androidowa wersja aplikacji, która będzie działała na sprzęcie z Ice Cream Sandwich, układami Tegra 2 lub 3 oraz rozdzielczością minimum 960×720. Fani zielonego robota i cyfrowej fotografii powinni czekać z niecierpliwością na tę premierę, gdyż Snapseed jest wart każdy pieniędzy. Przypominam, że aplikacja obecnie jest dostępna w sklepie Apple App Store i można ją zakupić za niecałe 17zł.

Na koniec wrzucam małą galerię, gdzie możecie zauważyć w jaki sposób ewoluowała fotografia którą postanowiłem zmienić przy użyciu Snapseed. Więcej efektów końcowych znajdziecie na stronie producenta.