REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sony mianowało nowego szefa

01.02.2012
12:11
REKLAMA
REKLAMA

Japoński producent technologiczny obsadził Kazuo Hirai na dwóch najważniejszych stanowiskach w fimie – dyrektora generalnego i prezesa.

Poprzedni szef Sony, Howard Stringer, związany jest z firmą od 1997 roku, ostatnie 7 lat spędził na stanowisku CEO. Głosy o zmianach na najwyższych szczeblach w firmie dotarły do informacji publicznej już w zeszłym miesiącu. Sony poinformowało, że oficjalnie od 1 kwietnia 2012 roku nowym szefem giganta będzie Japończyk – Kazuo Hirai, pracujący w firmie od 1984 roku. Stringer zostanie delegowany do pracy w ławie zarządu.

W ostatnich latach firma borykała się z dużymi problemami. Sony mocno ucierpiało i straciło zaufanie klientów np. po wycieku danych z serwerów PlayStation. PR-owe próby odzyskania dobrego imienia okazały się niewystarczające i niezadowalające.

Hirai jest postrzegany jako mocny i skuteczny szef, doskonale rozumiejący aktualne problemy firmy. Jego głównym zadaniem będzie przywrócenie potęgi Sony na rynku TV i stawienie czoła Apple w walce o pozycję numer jeden na rynku mobilnego grania.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA