Tech

Zrób sobie mema w Google+

Google dodało nową opcję edycji udostępnianych zdjęć w swoim serwisie społecznościowym.

Google+ jest uzbrojone w dość daleko zaawansowanego Picnika, w którym można edytować zdjęcia przed udostępnieniem, nadając im liczne filtry, efekty i ramki. Gigant technologiczny najwyraźniej stwierdził, że obróbka zdjęć nie jest tym, czego użytkownicy najbardziej potrzebują. Google liczy na ściągnięcie kolejnej grupy docelowej na swój serwis udostępniając narzędzie umożliwiające tworzenie fotograficznych memów.

W internecie roi się od stron typu meme generator. Umożliwiają one załadowanie zdjęcia (lub wybranie z istniejącej bazy) i dodanie tekstu w jego górnej i dolnej części. Tekst na grafice jest wpisywany dość charakterystyczną grubą białą czcionką z czarnymi krawędziami. Ta sama czcionka (pogrubiony Impact) została wykorzystana w nowym narzędziu Google+. Jedyną cechą odróżniającą od meme generatorów jest możliwość dodania tekstu w 3 miejscach (góra, środek, dół), który można wyrównać do prawej, lewej i środka.

Aby stworzyć swojego mema w serwisie Google+ należy przeciągnąć zdjęcie w okno udostępniania i wybrać funkcję „Dodaj tekst”. Stworzoną grafikę można udostępnić w swoim profilu.

Funkcja została przedstawiona przez jednego z inżynierów Google, Colina McMillena na jego profilu w serwisie. Przygotował on zestaw swoich autorskich memów.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst