Tech

Yahoo ma nowego szefa. W końcu

Po niemal 4 miesiącach poszukiwań jeden z największych na świecie portali internetowych zatrudnił nowego CEO.

Szefem Yahoo został Scott Thompson, który jeszcze niedawno kierował kalifornijską firmą obsługującą płatności na eBayu, PayPalem. Za jego kadencji PayPal wzrósł z 50 do 104 milionów aktywnych użytkowników w 190 krajach świata. Yahoo informację o wyborze nowego CEO podało dzisiaj, jednak oficjalnie Thompson zostanie dyrektorem 9. stycznia.

Yahoo boryka się w ostatnich czasach z wieloma problemami. Wciąż żyje w cieniu gigantycznego Google, konkurencją w pewnym sensie jest dla niego również Facebook. W latach 2006 – 2009 grupa przestępców podająca się za Yahoo, wyłudzała dane osobowe, co odbiło się na reputacji firmy. Pod koniec 2011 roku firma wygrała proces na 610 milionów dolarów, których prawdopodobnie nigdy nie zobaczy. We wrześniu było głośno o Yahoo, gdy zarząd zwolnił w rozmowie telefonicznej ze stanowiska dyrektora generalnego Carol Bartz. Przez ostatnie 4 miesiące funkcję dyrektora generalnego pełnił tymczasowo mianowany dyrektor finansowy, Tim Morse. Teraz Morse powróci na swoje dawne stanowisko.

Yahoo mocno liczy na doświadczenie Scotta Thompsona w budowaniu potęgi internetowej i jego umiejętności budowania zespołu. Firma zamierza odbudować swoją reputację i zwiększyć wartość dla akcjonariuszy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst