REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Vimeo na Androida, Kindle Fire i Windows Phone już za chwilę

09.01.2012
17:39
REKLAMA
REKLAMA

Popularny serwis wideo, główny rywal i alternatywa dla gigantycznego YouTube’a, Vimeo, udostępni aplikacje na kolejne po iOS systemy mobilne.

Aplikacja dedykowana serwisowi Vimeo ma pojawić się dzisiaj. Będzie ona dostępna w Android Markecie, Windows Phone Marketplace i na Kindle Fire. W każdej wersji aplikacja ma być dostosowana do systemów i urządzeń.

Aplikacja na wszystkie platformy zostanie uzbrojona w możliwość lajkowania, komentowania i dzielenia się nagraniami wideo jak również w wyszukiwarkę i odtwarzacz. Aplikacja Androida jest dedykowana systemowi Gingerbread lub nowszemu. Tu tak naprawdę powstały dwie wersje aplikacji, jedna na telefony, druga na tablety, wyposażona dodatkowo w możliwość przeglądania rekomendowanych wideo i kolekcji. Aplikacja pod Kindle Fire będzie przypominać te na telefony komórkowe. Wersja na Windows Phone będzie zachowana w stylu Metro, z dużymi prostokątnymi kafelkami.

Dotychczasowa jedyna oficjalna mobilna aplikacja Vimeo, dostępna na iOS, również przejdzie kilka usprawnień i zmian kosmetycznych upodabniających ją do wersji androidowej.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA