REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Najtańszy komputer świata już w produkcji

13.01.2012
11:35
REKLAMA
REKLAMA

Najtańszy komputer świata nie tylko trafił już do produkcji. Jego twórcy myślą już o jego następcy. Niestety, zmuszeni byli porzucić marzenia o europejskiej produkcji podzespołów.

Twórcy Raspberry Pi ogłosili początek produkcji Modelu B swojego urządzenia. Będzie kosztował 35 dolarów i będzie wyposażony w 700-megahercowy procesor ARM11, 256 MB pamięci RAM, dwa porty YSB 2.0, port Ethernet i port HDMI.

Brytyjska firma musiała jednak zmienić plany co do lokalnej produkcji. Jak się okazuje, angielskie fabryki są droższe, cykl produkcyjny zajmuje dużo więcej czasu, a na domiar wszystkiego, brytyjski rząd nakłada na tego typu produkcję bardzo nieopłacalne opłaty fiskalne. Raspberry Pi będzie więc produkowany na Tajwanie, przynajmniej na razie.

Mimo, iż wkrótce trafi do produkcji Model B, pierwsza edycja tego komputera będzie dalej w produkcji. Zapłacimy za nią 25 dolarów, w zamian otrzymując, w porównaniu do nowej generacji, o połowę mniej pamięci operacyjnej, tylko jeden port USB i brak portu Ethernet.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA